Citos ūdeņos

- 26.Marts, 2019
Sports
Laikrakstā

Ierasts, ka Valmieras Spēka Pasaules aktivitātes pamatā saistītas ar spēka trīscīņu vai spēkavīru sportu. Šī marta vidus daži SP sportisti izcīnījuši panākumus citos ūdeņos.

Tā Edgars Tīfentāls Ventspilī notikušajā Latvijas čempionātā (Olimpiskajā) svarcelšanā svara kategorijā līdz 102 kg izcīnīja sudraba godalgu. Edgara rezultāts – 102 kg raušanā un 130 kg grūšanā. Summa 232 kg. Lai arī vieta augsta, rezultāts nav augsts. Līdz Latvijas labākajiem milzum garš ceļš ejams. Jāpiemin, ka starp it kā līdzīgajiem sporta veidiem – svarcelšanu un spēka trīscīņu – ir liela plaisa. Var apvienot labu startu svarcelšanā un diezgan labu spēka trīscīņā, taču labam spēka trīscīņniekam plūkt augstus laurus svarcelšanā ir trīstik grūti.

Nauris Agrums savukārt devās uz Saūda Arābiju, Rijādu, mēroties spēkiem Starptautiskajā etnofestivālā «Nomadu Universs» ietilpstošajā masreslinga Pasaules absolūtajā čempionātā pasaules absolūti labākajiem. Masreslings ir sens Jakutijas nacionālais cīņas sporta veids, kurā divi pretinieki, sēžot viens pret otru, cenšas izraut pretiniekam no rokām nūju vai arī pretinieku pārvilkt savā pusē. Pirms krietniem gadiem Valmieras pilsētas svētkos šī sporta veida paraugdemonstrējumos atklājis savu talantu šajā cīņā, Nauris kaldinājis pa uzvarai vien. Latvijā drīz vien pretinieku aptrūkās pat titulētu spēkavīru vidū. Pirms trijiem gadiem pirmajā pasaules čempionātā Jakutijā starp 20 supersmagsvariem Nauris ierindojās 12. vietā.

Šoreiz Rijādā bija ieradušies tikai paši labākie no 41 valsts un visiem kontinentiem. Viņu vidū 112 kg vieglais Nauris bija viens no vieglākajiem sacensību dalībniekiem. Jau pirmajā cīņā Naura pretinieks – pērnā gada absolūtais pasaules čempions Sergey Frolkin no Krievijas. Zaudējums ar 0:2, kā arī gūta neliela kājas trauma nespēja salauzt Naura cīņas sparu. Tālākie pretinieki no Togo, no Ganas un Adam Jaroslav Zuchovski no Polijas visi tika pieveikti. Noslēdzošajā cīņā ar ASV atlētu Michael Richard Jr. Stroozas tika piedzīvots zaudējums. Rezultātā Naurim augstā 13. vieta un jauna motivācija gatavoties maija beigās gaidāmajam Eiropas čempionātam, kas notiks Rīgā, Lido atpūtas kompleksā. Pasaules spēcīgāko turnīru uzvarēja Oleg Sylka no Ukrainas, pārspējot pērnā gada čempionu Sergey Frolkin.

ATDOD! NĒ NEATDOŠU! Nauris Agrums (no labās) Pasaules absolūtajā čempionātā masreslingā. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru