Copes mači Mazajā un Lielajā Ansī

- 8.Augusts, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

30. jūlijā Rubenes Anšos notika Valmieras mednieku un makšķernieku biedrības (MMB) sacensības makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri.

Sākotnēji šos copes mačus tika plānots organizēt Salacā, vietā, kur pirms septiņiem gadiem notika valsts mēroga sacensības. Tomēr no šī plāna nācās atteikties, jo tagad, kopš šajā vietā ieviesta licencētā makšķerēšana, neviens tur Salacā no krasta vairs nemakšķerē, un krasts apaudzis ar metru garu grīsli un niedrēm. Tāpēc par sacensību vietu izvēlējāmies Rubenes Anšus. Pēc vairāku gadu pārtraukuma šoreiz makšķerēšana notika pēc meistarklases noteikumiem. Dalībnieki izlozes kārtībā tika sadalīti divos sektoros: viens — Mazajā, otrs — Lielajā Ansī. Pēc puslaika makšķernieki mainījās ar sektoriem, un uzvarētāju noteica pēc mazākās vietu summas katrā sektorā. Vienādas vietu summas gadījumā uzvarētājs bija makšķernieks ar lielāko loma svaru.

Piecu stundu cīņā tika noskaidrots olimpiskais sešnieks. Pirmajā vietā šoreiz Jānis Aizups ar vietu summu 2 un 4665 gramus smagu lomu. Arī otrajam — Sandim Saulītim — vietu summa 2, bet lomā tikai 2780 grami. Trešais bija Imants Saulītis ar vietu summu 4 un 2860 gramiem lomā. Ceturtajā vietā Ivars Polis ar vietu summu 4 un 1540 gramiem loma, piektais — Māris Āboliņš ar vietu summu 6 un lomu 1370 grami, sestais — Kārlis Liepiņš ar vietu summu 6 un lomu 1130 grami. Sacensībās todien startēja 17 dalībnieki, kuri kopā noķēra 18,585 kilogramus zivju.

Neiztikām arī bez kurioziem piedzīvojumiem. Daudzi makšķernieki, kuri makšķerē Rubenes Anšos, labi pazīst diennakts uzraugu — stārķi, kurš nebaidās no cilvēkiem un regulāri makšķerniekiem pieprasa zivis. Šajā reizē, kad makšķernieki patiešām cīnījās par katru gramu, stārķis nemanīti nozaga vienam makšķerniekam divas raudas, kuras to īpašnieks gribēja atgūt, bet stārķis ātri pamanījās tās norīt. Daļēji izdevās šo stārķa darbību iemūžināt, bet makšķernieka pazaudētais loms tika kompensēts ar papildu gramiem.

Valmieras MMB makšķernieki pateicas biedrībai Rubenes Anši par ieguldīto darbu ūdenstilpju uzturēšanā un teicamajiem makšķerēšanas apstākļiem un izsaka vēlmi sadarboties arī turpmāk. Ne asakas!

ĶERIET ZAGLI! Kamēr aplaupītais skrien glābt savu lomu, stārķis raudas jau notiesājis...


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru