Dienu pirms sezonas atklāšanas

- 25.Augusts, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Augusta otrajā sestdienā Latvijā sākās ūdensputnu medību sezona. Valmieras mednieku un makšķernieku biedrība tradicionāli katru gadu dienu pirms sezonas atklāšanas rīko sacensības sportingā (šaušanā pa lidojošajiem šķīvīšiem). Šoreiz sacensībās piedalījās 26 Valmieras rajona aktīvākie šāvēji pa lidojošiem mērķiem, katrs šaujot pa 25 mērķiem, lai noskaidrotu labākos sešus, kuri pēc tam sacentās finālā, līdzi ņemot priekšsacīkstēs sašautos punktus. Saskaitot finālā un priekšsacīkstēs iegūtos punktus, izrādījās, ka Andrim Ķibermanim un Tomam Lambam ir vienāds punktu skaits — 41. Tāpēc sacensību uzvarētāju noteica pāršaušana. Tajā labāks bija Toms Lamba, kurš sašāva par vienu mērķi vairāk un kļuva par čempionu. Trešajā vietā Māris  Žviriņš ar sašautiem 37 mērķiem. Ceturtajā vietā Artis Lamba ar sašautiem 34 mērķiem. Piektajā vietā Ints Kuģis ar sašautu 31 mērķi, bet olimpisko sešnieku noslēdza Gatis Kuģis ar 29 sašautiem mērķiem.

Kādi bija labāko sešnieka rezultāti pīļu medībās? Uzvarētājs Toms Lamba pīļu medībās nav bijis, jo svinējis brāļa Arta dzimšanas dienu un pīlēm devis brīvdienas. Andris Ķibermanis medību sezonu atklājis svētdien un nošāvis divas pīles. Bronzas medaļnieks Māris Žviriņš svētdien darbojies kā dzinējs, tomēr nošāvis vienu pīli. Piektās un sestās vietas ieguvēji Ints un Gatis Kuģi sezonu atklāja Burtnieku ezerā. Pēc viņu teiktā, pīļu ezerā bijis maz. Pa abiem nošāvuši vienu pīli. Toties izcila sezonas atklāšana izdevusies diviem mūsu šāvējiem, kuri palika aiz olimpiskā sešnieka. Tā Vilmārs Katkovskis Nagļu dīķos nomedījis 11 pīles, bet Elmārs Švēde pat 12 putnus. Jāatzīmē, ka pīļu medībās Elmāram Švēdem līdzi bijis mazdēls Patriks. Viņš jau no bērnības apgūst medību gudrības un šajās medībās pildījis laivas stūrmaņa pienākumus.

UZVARĒTĀJU SEŠNIEKS. No kreisās — Ints Kuģis, Gatis Kuģis, Artis Lamba, Māris Žviriņš,  Toms Lamba  un Andris Ķibermanis.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru