Dominējošais sortiments cits, bet joprojām pieprasīts

- 1.Decembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Savulaik Lodes drenu cauruļu rūpnīca bija slavena ar ķieģeļu un meliorācijas cauruļu ražošanu, ar savu produkciju piedaloties gan elitārajos Kremļa rekonstrukcijas darbos, gan nodrošinot iespaidīgu meliorācijas projektu īstenošanu tepat Latvijā.

Tagad  uzņēmumā ne tikai valda kapitālisms un jauni īpašnieki, bet arī kardināli mainījies produkcijas sortiments – šeit ražo lielākoties keramiskos blokus KERATERM un klinkera bruģakmeni, nodrošinot ievērojamu eksporta apjomu, taču nav atstāta novārtā ķieģeļu ražošana, Lodes darbiniekiem īstenojot visdažādākā – arī ļoti ierobežota – apjoma īpašus pieprasījumus. Uzņēmumā gatavo arī ekskluzīvus ķieģeļus, kas ir roku darbs. Tie pieprasīti seno piļu, mūru un klosteru restaurācijas darbos gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

Māls, ko izmanto Lodē un ko iegūst netālajā karjerā, ir ļoti unikāls un ļoti rets izejmateriāls, kas pasaulē faktiski pieejams tikai kādās trijās vietās. Zināms, ka līdzīgs māls ir Austrālijā un Kanādā, no Eiropas valstīm tāds vēl zināms Anglijā. SIA Lode priekšrocība tirgū vēl tā, ka šeit, izmantojot augsti kvalificētu un pieredzējušu profesionāļu roku darbu, ir iespēja saražot ķieģeļus mazos apjomos. Piemēram, 2000. gadā šeit izgatavoja īpašus ķieģeļus Vents­pils pils restaurācijai, nesen bija liels pasūtījums – gandrīz 180 tūkstoši ķieģeļu – no kāda Čehijas klostera. Tagad ar rokām gatavotie ķieģeļi pasaulē ir pat ļoti pieprasīti restaurācijas darbos, jo senajām pilīm, cietokšņiem standarta ķieģeļi neder – atšķiras to izmēri.

PRODUKCIJA GATAVA CEĻAM. Lodes ražojumi gaida kārtējo transportu. Foto no lsm.lv


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru