Droši, bet ļaujiet strādāt!

- 10.Decembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pagaidām valdībā nav gūts atbalsts uzņēmēju aicinājumam ļaut zaļajā režīmā strādāt lielveikaliem arī brīvdienās un svētku dienās.

To mēs nevērtējam pozitīvi. Jau no paša sākuma esam teikuši, ka saprātīgi ir laiku plašināt un retināt. Jo īpaši tagad, Ziemassvētku laikā, kad cilvēki aktīvi ies pirkt dāvanas, mūsuprāt, lietderīgāk ir to laiku paplašināt, lai cilvēki iepirkties lielveikalos varētu arī brīvdienās un svētku dienās. Citādi viņi to darīs darba dienās, un  cilvēku mijiedarbība būs ciešāka. Tas nozīmē, ka potenciālā vīrusa izplatība varētu būt lielāka.

Jautājumā par sabiedriskā transporta izmantošanu iedomājieties tādu vienkāršu situāciju. Piemēram, simt cilvēku nolēmuši braukt pēc dāvanām. Un tad ir jautājums – viņi to izdarīs piecās dienās, tāpat braucot ar sabiedrisko transportu tiem, kas nelieto privāto transportu, vai viņi to izdarīs septiņās dienās. Līdz ar to – izretinot  cilvēku daudzumu plašākā dienu skaitā, jo saspiešanās sabiedriskajā transportā ir mazāka. Tā ir elementāra matemātika!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru