Drošība ir svarīgāka

- 13.Septembris, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Ugunsdzēsējiem glābējiem visā Latvijā ir kāda līdz šim neatrisināta problēma, kas dienestam traucē operatīvi un kvalitatīvi veikt darbu. Tie ir automašīnu nobloķētie jau tā šaurie ceļi daudzdzīvokļu namu pagalmos.

Jā, mūsu tehnika gabarītu ziņā ir liela (paplašinoties dienesta sniegto pakalpojumu klāstam, pieaug arī līdzi vedamā aprīkojuma daudzums). Vēl vairāk vietas nekā autocisternai nepieciešams autokāpnēm, jo, lai paceltu grozu cilvēku nocelšanai, uz abām pusēm jāizbīda balsti. Bet arī visur citur pasaulē taču ir tāda pati specializētā tehnika.

Ir kas mums aizrāda — cilvēki jāglābj, bet jūs saudzējat pagalmos novietotās mašīnas, tās taču var nobīdīt malā. Protams, ja mūsu šoferis laikus zinātu, ka būs jāglābj cilvēki, viņš to varētu darīt. Bet kas notiks, ja izrādīsies, ka autokāpnes nebija vajadzīgas, jo cilvēkus no mājas varēja izvest citādā veidā? Tad par sabojātajām privātajām mašīnām būtu jāsamaksā ugunsdzēsības un glābšanas dienestam. Mūsu valsts gan pašlaik to nevar atļauties, bet šādiem gadījumiem būtu nepieciešama civiltiesiskā apdrošināšana. Protams, tad arī nāktos analizēt, kāpēc pagalmā stāvoša mašīna sabojāta, vai kāds to nav darījis speciāli, bez vajadzības.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru