Dubultsilti un dubultskaisti

- 28.Jūlijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

No 2020. gada Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā ir iekļauta «Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme Mazsalacā». 

Jūlija vidū Mazsalacas Kultūras centrā atklāja īpašo Mazsalacas dubultcimdu izstādi. Lai veicinātu šo cimdu adīšanas unikālo prasmju saglabāšanu, šovasar Mazsalaca aicināja pie sevis visus rakstaino dubultcimdu adīšanas pratējus. Tā tapa izstāde. Un dubultcimdus ielāgojuši adīt ne tikai mazsalacieši, bet ir arī adītājas no Valmieras, Cēsu novada, Pierīgas, kas labi tiek galā ar šo sarežģīto adījumu.

«Dubultcimds nav tikai rakstains cimds ar oderi. Šie ir rakstainie dubultcimdi! Tas mūsu uzdevums tagad noturēt, ka ir meistari, kas vēlas šo prasmi apgūt, un tā mēs rakstainos dubultcimdus tautā laižam. Šis ir kultūras mantojums, labs mantojums, jo adītājs no adītāja mācās un prasmi nodod tālāk. Arī izstāde mums ir laba izdevusies, un jau domājam, ka tā būs ceļojoša. Jau Igaunijas virzienā raugāmies, ja viņiem interesēs,» sacīja Tautas lietišķās mākslas studijas «Mazsalaca» dalībniece un Mazsalacas amatu mājas saimniece Rita Ertmane, lepojoties, ka Mazsalacas dubultnieki ir dubultsilti un dubultskaisti. 

MĀCĀS DAROT un padomu prasot, – tā nodarbībās, kur apgūst dubultcimdu adīšanu, kopā darbojās jau prasmīgas adītājas un tās, kas roku vēl tikai iemēģināja. Foto no Mazsalacas Kultūras centra arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru