Dzimis reizē ar Baltijas ceļu

- 25.Augusts, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

Jā, Jeru pagasta iedzīvotājs AIVIS GROSBĀRDIS ir dzimis 1989. gada 23. augustā divos naktī, un, kā atceras viņa mamma Gita, licies, ka puika tik ļoti steidzies ierasties šai pasaulē, lai tikai kaut ko nenokavētu.

Paspēja! Tajā pašā dienā Igaunijā, Latvijā un Lietuvā bija vēsturisks brīdis: iedzīvotāji sadevās rokās un izveidoja dzīvo ķēdi Baltijas ceļā. Tolaik tas bija kaut kas unikāls, prātam neaptverams.

Aivim šogad 23. augustā tāpat kā Baltijas ceļam ir 32. gadskārta, tādēļ tiekamies ar jubilāru nevis viņa mājās, bet gan uz autoceļa Valmiera – Rūjiena, kur netālu no pagrieziena uz Endzeli viņš kopā ar saviem tuviniekiem, draugiem un citiem dzimšanas dienas apsveicējiem jau vairāku gadu garumā izliek aizdegtas sveces lukturīšos Baltijas ceļa atcerei. Vaicājām, kā radās šī tradīcija. 

JUBILĀRS. 2021. gada 23. augustā vēsturiskajā Baltijas ceļa posmā netālu no pagrieziena uz Endzeli jubilārs Aivis (centrā) ar vecākiem Andri un Gitu (no labās), sievu Anitu (blakus) un vairākiem apsveicējiem savā dzimšanas dienā gatavojas izlikt gaismas lukturīšus Baltijas ceļa atcerei. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru