Dzīvotspējīgas skolēnu mācību uzņēmumu idejas

- 31.Marts, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas nogalē tiešsaistē norisinājās «Cits bazārs», kurā skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) tirgojās ar savu produkciju. Vēl pirms tam arī divi Valmieras tehnikuma SMU veiksmīgi startēja Swedbank biznesa plānošanas konkursā «Biznesa skices», piesaistot reālu finansējumu ideju attīstībai.

Valmieras tehnikuma komanda Blind ABC strādā pie produkta «Braila raksta tāfelīte ar skaņas elementiem neredzīgiem bērniem alfabēta apgūšanai», viņi konkursā ieguva 5. vietu. Savukārt SMU Spoonable ideja par daudzfunkcionālu instrumentu ēšanas atvieglošanai cilvēkiem ar Parkinsona slimību izcīnīja 6. vietu. Abu komandu pārstāvji – Blind ABC vadītājs Aleksis Makevits un Spoonable vadītāja Izabella Īva Jansone – norāda, ka konkurss bijis ļoti piesātināts, 17 dienas viņi ar simtprocentīgu atdevi strādājuši, lai sevi pierādītu, lai pārliecinātu citus par ideju unikalitāti. 

Blind ABC vadītājs Aleksis Makevits konkursā piedalās jau otro gadu, pagājušajā gadā tas notika SMU Safe Sound sastāvā: «Šogad mūsu komandā bija meitenes, bija grūtāk savstarpēji pielāgoties, bet viss gāja ļoti raiti. 

SMU Spoonable komanda. Foto no konkursa «Biznesa skices» arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru