Eiropas minimālā alga

- 24.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr mūsu galvenā uzmanība ir pievērsta cīņai ar koronavīrusa pandēmiju, pelnītā ievērība netiek pievērsta citiem, ne mazāk svarīgiem notikumiem. Viens no tādiem, manuprāt, ir Eiropas Komisijas (EK) direktīvas par adekvātu minimālo algu Eiropas Savienībā (ES) izstrāde, kur tiek gaidīti arī Latvijas priekšlikumi.

Uzreiz jānorāda, ka runa šajā gadījumā nav par ES mēroga minimālo algu, izteiktu ar konkrētu naudas summu. Runa ir par vienotiem principiem un kritērijiem, balstoties uz kuriem notiek minimālo algu veidošana katrā ES dalībvalstī.

Direktīvas sākotnējais priekšlikums, kuru ES dalībvalstis ir aicinātas papildināt un koriģēt, paredz izmantot koplīgumu kā papildu instrumentu minimālās darba samaksas līmeņa noteikšanā, kā arī aicina noteikt konkrētus rādītājus, kuriem jāatbilst koplīgumu izmantošanai dalībvalstīs. Tāpat direktīvas priekšlikumi paredz atbalstīt valdību sociālos partnerus, šādi veicinot plašāku koplīgumu izmantošanu, kontroles un uzraudzības pasākumus, kā arī informācijas pieejamības prasības.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru