Elizabetes zilā cerība

- 16.Jūnijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Viņi esot ilgi domājuši – palikt pilsētā vai pārcelties uz laukiem. Tomēr tajā lietu uztveres brīdī licies, ka laukiem ir vairāk plusu. 

Viens no tiem, domājams, svarīgākais – bērniem lauku sētā noteikti būs labāk nekā pilsētas pagalmā. Uz Vaidavas pagasta «Ozoliem» atnākuši arī tādēļ, ka Elizabetes mātei iepriekš turpat netālu bijusi saimniecība. Māju, kurā tagad dzīvo Bendiku ģimene, apdzīvojuši strādnieki.

Zināšanas un prasmes uzkrājot

Īpašums nu iegādāts, ko tālāk? Apkārt «Ozoliem» plašas pļavas, izdomājuši, ka to apsaimniekošanai vispiemērotākās būs aitas. Licies, aita ir aita, tā taču nekādu darbu neprasīs. Arī par šķirnēm patiesībā neko nav zinājuši, bet piecas nopirkuši. 

Protams, visas pļavas tās nespēja nopļaut, bet blējēju pulciņš dabīgi pieauga, ātri vien sasniedzot pāri trīsdesmit. 

Zināšanas aitkopībā saimniekojot uzkrājuši, Bendiki nolēmuši aitu pulciņu vēl vairāk pieaudzēt. Aprēķinot, ka jēriem izmaksu ziņā veltītais līdzvērtīgs tam, cik vienas aitu mātes turēšana, saimniekošanu turpinājuši ar citviet iegādātajiem lopiņiem. Ar laiku tas pats uzsākts ar teļiem, jo piena periodā arī to izmaksas sanāk pašas govs turēšanas vērtē. Nolēmuši pamēģināt ar gaļas krustojuma teliņiem.

ELIZABETE un viņas zilās. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru