Esam uz viena viļņa

- 26.Jūlijs, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Esam neliela absolventu grupa, kas joprojām organizē kādreizējās Vaidavas pamatskolas absolventu salidojumus, arī šogad augustā tiksimies. Gribas atcerēties skolu, kuras vairs nav, to lietu cenšamies uzturēt dzīvu., — saka RENĀRS VELIČKO. Mūziķis, komponists, pedagogs Valmieras mūzikas skolā un kopš dažiem mēnešiem arī Yamaha skolā, diriģents diviem koriem — Valmieras Valsts ģimnāzijā un Vaidavā. Koris "Vaidava" šomēnes piedalījies Dziesmu svētkos, bet Renārs tikko aizvadītajos Pilsētas svētkos vadīja koncertu "Valmieras mirdzums mūzikā", kurā izskanēja arī viņa kompozīcija, netradicionālā "Viņa Saule", kuras tapšanu iedvesmojušas vairāku Eiropas tautu melodijas — no senajiem skotu gēliem līdz latviešiem. Jauno komponistu darbu konkursā Renārs Veličko pērn un šogad atzīts par uzvarētāju.

SAKNES

Kur sākums tam, ka abi brāļi Veličko saistīti ar mākslu?

Vispār mēs esam trīs: es vecākais, Ivo un Toms, un ar mākslu esam saistīti divi, Ivo izvēlējies citu ceļu. Sākums ir Vaidavā. Tur visa bērnība pavadīta. Laikam jau man paveicies ar to, ka manā bērnībā, astoņdesmito gadu vidū, tur bija jauns, tikko uzcelts ciemats — ar centru, skaistu kultūras namu, 90. gadu sākumā uzcēla skolu, kurā mācījos. Bērnība bija jauka un absolūti bezrūpīga, mums bija viss nepieciešamais: centrs ar jaunām mājām, ezers, divi sporta laukumi un tikko uzcelts jauns, skaists kultūras nams, un daudz bērnu visapkārt. Spilgta bērnības atmiņa: uz skolu ejot, visaukstākajā laikā nekad nevilku āra drēbes, jo skola turpat, kādu 50 – 60 metru attālumā.

Jums vispār ir dilemma "laukos vai pilsētā"?

Īsāk: katram savs, gan — gan. Pēdējos gados vairāk velk uz pilsētas pusi. Agrāk vairāk sevi sajutu dabas tuvumā, tagad saista pilsētas ritms, dinamika, bet vienalga — Valmierā to visu var tvert viegli un dabiski. Jo te viss ir tuvu, un arī lauki ir aizsniedzami. Valmiera man patīk, tā ir pilsēta, kas attīstās, kur parādās arvien jaunas idejas. Prieks par "Kurtuvi", Vecpuišu parku un "Akustiku", bet, ja nu kā trūkst, tad — tādu jaunu kultūras vietu kā kādreizējais Imanta Toča "Parks", kur bija iespēja baudīt kvalitatīvu džeza mūziku. Par kultūras centru un estrādi šoreiz nerunāsim...

RENĀRS VELIČKO. Baibas Zvejnieces foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru