Esot uzņēmēji, esam vienādi ziemeļnieki

- 7.Jūnijs, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Katra jauna gada sākumā masu medijos ir informācija par uzņēmumiem — lielākajiem nodokļu maksātājiem, to finansiālo atbalstu dažādām struktūrām vai institūcijām, kā arī, protams, investīcijām. Līdzīgi ik pa laikam varam lasīt kāda veiksmīga uzņēmēja biznesa veiksmes stāstu vai gluži pretēji — uzzināt par kārtējā uzņēmuma maksātnespēju vai bankrotu un no tā par izrietošajām sekām varam tikai iedomāties, piemēram, darbinieku atlaišana un līdz ar to ne tikai materiālais, bet arī garīgais diskomforts.

…un tad pašsaprotami rodas jautājums — kur tad rodas uzņēmējs? Visbiežāk jau laikam aizdomājamies, ka tas viss notiek pēc kādas augstākas izglītības iestādes absolvēšanas. Bet varbūt kādam tas ir vienkārši zvaigznēs ierakstīts vai gēnos dots? Lai nu arī kā tas notiek realitātē, bet savu artavu reizēm dod arī skolotājs un pat neatkarīgi no tā, kur tajā brīdī «jaunais uzņēmējs» atrodas — pirmsskolas izglītības iestādē, skolā vai kādā ārpusklases interešu pulciņā, jo, ja ir interese, milzu gribasspēks, vecāku atbalsts, tad varbūt sākotnēji tikai radošais lidojums rod savu izpausmes sfēru.

Skolotājam arī, protams, ir nepārtraukti jāmācās, jāprot apgūt dažādas inovācijas, kā arī jāgūst pieredze starptautiskos pasākumos. Un šis arī bija iemesls, kādēļ no Latvijas 20 skolotāji un 10 skolēni tika uzaicināti piedalīties Zviedrijas Skolēnu/studentu mācību uzņēmumu (SMU) nacionālajā finālā-gadatirgū un skolotāju konferencē par SMU kā mācību metodi uzņēmējspēju kompetenču attīstīšanā jauniešiem.

LATVIJAS SKOLOTĀJAS starptautiskā skolēnu un studentu mācību uzņēmumu sarkanā paklāja pasākumā Stokholmā ar notikuma sponsoru un uzņēmumu logo fonā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru