Fotosesija ir kopdarbs

- 5.Marts, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Mainoties ierobežojumiem, no šīs nedēļas sākuma atļauts veikt arī individuālās fotosesijas. ANDRA ĶESTERA pamatdarbs ir uzņēmumā «Woodheart», kam paralēli viņš fotografē un īsteno savas radošās idejas. Gadu gaidā viņš darinājis jau septiņus dažādus spārnus, kurus kopā ar kādu drosmīgu modeli iemūžina konkrēta tēla veidolā.

Laikietilpīgs process

Pēdējie spārni tapa pagājušā gada nogalē, tie vēl savu fotosesiju nav piedzīvojuši. Uz jautājumu, no kurienes radusies šī ideja, Andris atbild, ka īsti nezina. Viņam jaunībā ļoti paticis zīmēt, bieži tās bijušas tieši sievietes ar spārniem. Viņš pieļauj, ka tas ir tās skulptūras iespaidā, kas šobrīd atrodas aplī pie VOC, iebraucot Valmierā no Rīgas puses. «Es agrāk meklēju, kur var nopirkt spārnus, lai uztaisītu foršas fotosesijas, bet  sapratu, ka nevaru atrast to, ko vēlos. Es redzu konkrētu vīziju. Izdomāju, ka jāpamēģina pašam vienreiz uztaisīt. Tas ir aizgājis, un, līdzko ir brīvāks laiks, es taisu spārnus,» pastāsta radošo ideju autors.

Pēdējie tapuši baltie spārni, kas bijis vislaikietilpīgākais projekts. Viņš rēķina, ka tās varētu būt aptuveni divas nedēļas, rēķinot darba stundās. Katra lapiņa griezta ar rokām no putu plēves. «Liekas, ka esi sagriezis ļoti lielu čupu un viss ir baigi forši, bet, kad sāc līmēt, tad saproti, ka vari tikai vienu spārnu salīmēt un spalvu krietni pietrūkst,» atceras Andris. Spārnu tapšanas laikā viss pārējais apstājies un lielākā enerģija veltīta spārnu veidošanai, jo ātrāk gribējies redzēt iznākumu. Spārnu pamatā viņš izmanto alumīnija caurulītes, kas piestiprinātas pie dēlīša, padomājot, lai spārnus fotosesijas laikā varētu pieregulēt. «Baltie tapa pagājušajā gadā, es neesmu tos vēl realizējis, bet  domāju, ka gluži pie šiem neapstāšos, jo galvā nāk vēl citādas vīzijas, kādu es gribētu nākamo tēlu redzēt,» spriež Andris.

ANDRIS ĶESTERIS. Foto no Andra Ķestera arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru