Futbols futbolā un ap futbolu

- 13.Decembris, 2019
Sports
Laikrakstā

Lai piedod daiļās dāmas un jaunkundzes, bet es galīgi neesmu futbola feminizācijas piekritējs. Tāpēc šoreiz futbola tēma būs galvenais temats Vīru lietās. Kā zināms, šoruden mūspusē tika sasniegti vēl nebijuši augstumi Valmieras futbolā – Tamaza Pertijas vadītie kluba Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola futbolisti izcīnīja augsto ceturto vietu Latvijas čempionātā un līdz ar to dalību Eirokausos. Jā, šoruden Mūžībā klusītiņām aizgāja dižens amatieru futbola entuziasts un dažādu futbola turnīru nenoguris organizators daudzu desmitu gadu garumā Tālivaldis Zariņš. Paldies, Tāli, par ilgajiem kopā aizvadītajiem gadiem Liesmas kausa rīkošanā!

Amatieru futbols Valmierā šodien apstājies gluži nav, taču daudzas lietas laikam notiek citādāk. Pirmie aizmetņi šai domu apmaiņai bija šovasar Burtniekos, kur vietējā turnīra laikā tikos ar abiem pirmajiem savu viedokļu paudējiem. Piefiksēts diktofonā abu teiktais tika jau Liesmas redakcijā kādu mēnesi vēlāk, kopā likts uz papīra šonedēļ, kad izteikt savu viedokli – kā bijām vienojušies ar abiem pirmajiem – tika lūgts arī trešais nosacītās diskusijas dalībnieks. Valmieras futbola virtuvi – atšķirībā no basketbola – tik smalki nepārzinu, tāpēc šeit tikai triju vīru runa, bez jebkādiem maniem komentāriem.

Vispirms savus viedokļus pauž divi domubiedri amatieru futbolā IVO DOBENBERGS, sporta kluba MPS (Mēs par sportu) valdes priekšsēdētājs, un JURIS OŠIŅŠ, biedrības Skudras spēka cilts vadītājs.

Ivo: Jau divus gadus no Valmieras pazuduši futbola amatieri. Ir tā, ka Valmierā vairs nav kur aiziet uzspēlēt futbolu. Tā vienkārši savākties blicei un uzspēlēt nav kur. VOC futbola arēnai vārti ir pieslēgti. Kādreiz, netraucējot citiem, mēs tur varējām aiziet un uzspēlēt, viss bija kārtībā. Parādījās pie apvāršņa Uldis Pūcītis, tagad vārti ir ciet, arī uz Limbažnieku viņš neļauj iet. Šogad par iespējām trenēties Limbažu ielas sporta stadionā viņam zvanījuši kādi trīs cilvēki. Iemesls atteikumam – ka tur kaut kāda ķīmija esot uzgāzta virsū un ka nelaidīšot tur nevienam spēlēt. Protams, tur tāpat trenējas futbola klubs un arī bērni. Mēs jau neprasām lielo laukumu. Tur, stūrītī pie lielā laukuma, ir vēl viens laukums, mēs visu laiku esam tur spēlējuši.

Juris: Govju laukums, kā to mēdz saukt. Tur nekas īpaši nav apstrādāts, vienkārši tāds parasts pleķītis ar zāli. Pat tur mūs nelaiž!

Ivo: Tāpēc arī mums lēnām Valmierā sāk izzust amatieru komandas. Jā, no Valmieras apriņķa pieteikušās sešas komandas Cēsīs uz pilsētas čempionātu futbolā... Es pateicu, ka savu komandu nevākšu un uz Cēsīm spēlēt nebraukšu, bet, kā beigās izrādījās, tad Valmieras čempionāts futbolā šogad ir noticis Cēsu čempionāta ietvaros. Iepriekš to nezināju, vienkārši, noslēdzoties Cēsu čempionātam futbolā, tika pasniegti kausi trijām labākajām komandām Valmieras čempionātā... Ja es to būtu zinājis, varbūt tiešām būtu centies pieteikties uz Valmieras čempionāta spēlēm, varbūt izspēlētu Valmierā. Tajā Cēsu čempionātā Valmieras komandām taču savstarpējie mači Valmierā notika. Sākumā es domāju tā, lai nebūtu jābraukā, lai būtu vieglāk, bet beigās izrādījās, ka Cēsu čempionāta ietvaros noticis arī Valmieras čempionāts. Uz tā rēķina, ka vairs nav atsevišķa Valmieras futbola čempionāta, no aprites pazudušas vairākas komandas – Kvartāls, Matīši, Pārgauja... Būs gājušas mazumā kādas četras lielās un pāris mazās komandas.

Juris: Tikai pašās Cēsu čempionāta beigās tas Valmieras čempionāts tika izziņots. Bezmaz kāds būtu uz Uldi Pūcīti uzspiedis: kāpēc nav turnīra Valmierā? Un tad viņš pēkšņi izdomājis darīt tā... Pūcītis šobrīd ir Valmieras futbola galva, vadītājs, tāpēc arī uz viņu visa atbildība. Valmierā savulaik bija spēcīgs amatieru čempionāts gan ziemā, gan vasarā. Ļoti spēcīgi turnīri ar vismaz 10 komandām katrā. Katrā komandā ap 15 cilvēkiem, tātad katrā turnīrā ap 150 cilvēku spēlēja futbolu! Tagad, kad Pūcītis pie vadības, pēkšņi šiem klubiem vairs nav, kur spēlēt, tāpēc šie klubi pamazām sāk izzust. Un nav jau arī vairs paša čempionāta.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru