Gandrīz viss par dronu. I

- 12.Janvāris, 2024
Vīru lietas
Laikrakstā

Laimīgu Jauno gadu visiem Vīru lietu lasītājiem! Ikmēneša tikšanos janvārī sāksim ar nu jau diezgan pierastu tehnoloģiju progresa produktu – dronu, tādu verķīti ar četriem maziem propellerīšiem, elektrisku piedziņu un (konkrētajā gadījumā) arī foto kameru.

Izrādās, nepietiek tikai ar drona iegādi, ir vesela virkne obligātu formalitāšu, kuras jānokārto, lai likumīgi visu iecerēto ar šo lidonīti varētu darīt. Būtiski, ka no 1. janvāra šajā jomā arī dažas jaunas lietas. Eksperts te Vīru lietās jau labi pazīstamais mūsdienīgo tehnoloģiju cienītājs ARMANDS MIĶELSONS – sertificēts (bezpilota gaisa kuģa) tālvadības pilots.

Par ko šodien runāsim?

No šī gada 1. janvāra ir izmaiņas Bezpilota gaisa kuģu ekspluatācijas un drošības noteikumos. Tāpēc izstāstīšu to, ko, manuprāt, vajadzētu zināt gan pašiem dronu lietotājiem, gan tiem, kuri dronus redz gaisā lidojam. 

Sākam ar izmaiņām esošajā kārtībā. 

No 1. janvāra ir izmaiņas dronu kategorijās. Pēc svara un pēc pielietojuma droni iedalās trijās. Pirmā un visizplatītākā ir atvērtā kategorija, te dronu piloti dronus izmanto, lai fotografētu un filmētu. Atvērtā kategorija iedalās trijās apakškategorijās pēc svara: A1 – visvieglākie droni līdz 900 gramiem svarā, A2 – līdz 4 kilogramiem svarā un A3 – zem 25 kilogramiem svarā. Ar pēdējiem vispār pilsētvidē nedrīkst lidot, tos galvenokārt izmanto lauksaimnieki dažādai apsmidzināšanai.

SALĪDZINĀJUMAM. Tāds izskatās Armanda pilotējamais, ar divām kamerām aprīkotais DJI AIR 3 drons salīdzinājumā ar mobilo telefonu. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Lasitajs - 12.Janvāris, 2024 - 11:53

Nu cik reiz var par vienu un to pasu cilveku rakstit un vina miljons hobijiem. Neinterese. Vai tad Valmiera cilveki aptrukusies?

arī valmierietis - 12.Janvāris, 2024 - 22:28

"Vīru lietas" nav "Viesis". Tās nav par bagātiem mūžiem, bet gan par konkrētām vīru prasmēm un pat līdz niansēm, visbiežāk, tehniskām. Tas tà - zināšanai, Lasītāja kungs. Jūsējā ir piektdienas avīzes trešā lappuse.

Lasitajs - 12.Janvāris, 2024 - 23:26

In reply to by arī valmierietis

Un tad? Vai tad visa plasaja Valmiera nav vel kada cilveka kas varetu par sadu lietu pastastit? Tik Mikelsons vienigais?

Skolnieciņš - 13.Janvāris, 2024 - 05:44

L. Ribickis būtu šokā, ja kāds RTU students nopubliskotu viņa Valsts amatpersonas deklarāciju no VID datubāzes kopā ar smuku gaisa panorāmas video, kas filmēts ar kvadrakopteru virs L. Ribicka īpašumiem. Un vel smuki video no Laimdotas ielas 2A kojām. Kāpēc ex. RTU rektors dzīvo grezni, bet kojas priekš studentiem nav ne reizi normāli remontētas?

Skolnieciņš - 13.Janvāris, 2024 - 05:47

In reply to by Skolnieciņš

Youtube, telegram un citi soctīkli ir tam īstā vieta. Ne visu pat Valsts policija ir spējīga nodzēst. It īpaši ja atsakies dot viņiem soctīklu paroles un ja savās viedierīcēs neesi atstājis kaut kādas pēdas, kad notiek kratīšana. Daudzi bagātie un varenie baidās no droniem un pētnieciskās žurnālistikas.

Pievienot komentāru