Gruzija meklē sadarbības iespējas

- 11.Jūlijs, 2023
Pie mums un citur
Laikrakstā

Darba vizītē Valmieru apmeklēja Gruzijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Irakli Kurašvili.

«Novērtējam jūsu sasniegto un meklējam iespējas pilsētu sadarbībai vai tās attīstīt. Esmu pirmajā šādā darba vizītē Valmieras novadā un esmu gandarīts, pat pārsteigts par to, ko uzzinu, jo tā ir pieredze: vides un infrastruktūras izveide, izglītības, sporta un kultūras pieejamība,» vērtēja Gruzijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Irakli Kurašvili. 

Darba vizītes laikā viņš apskatīja Valmieras pils teritoriju, pabija Valmieras muzejā, apmeklēja Vidzemes Augstskolu, novērtēja Valmieras sporta infrastruktūru un piedalījās sarunā Valmieras novada pašvaldībā. Gruzijas amatpersona salīdzinoši garā stāstījumā tika iepazīstināta ar Valmieras novadu, tā ekonomikas un tūrisma resursiem.

Vislielākā interese Gruzijas pārstāvim bija par Valmieras ražojošajiem uzņēmumiem, kas ir darba devēji tūkstošiem iedzīvotāju, nodrošinot produkcijas eksportu. 

«Kā jums sekmējās infrastruktūru saglabāt un attīstīt, atgūstot valsts neatkarību? Kā jums izdodas piesaistīt jauniešus dzīvei un darbam pilsētā un novadā?» bija jautājumi, kurus vēstnieks aktualizēja sarunā ar Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, atzīstot, ka viņa pārstāvētajā valstī ir manāma līdzīga tendence kā daudzviet Eiropā, ka jaunieši par savu dzīvesvietu grib izvēlēties galvaspilsētu vai lielās pilsētas, aizplūstot no reģioniem, tāpat vēstnieks atzina, ka Gruzijā, ejot cauri privatizācijas procesiem, savulaik pieļautas kļūdas, tāpēc daudz ražojošu uzņēmumu, rūpnīcu slēgtas un pirms gadiem desmit ražojošā infrastruktūra bijusi jāatjauno teju no nulles.

PATIESI IEINTERESĒTI Valmieras novada vēsturē, pieredzē un attīstībā. Aizvadītajā ceturtdienā mūsu pilsētā viesojās Gruzijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Irakli Kurašvili (centrā). Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru