Iedzīvotāji tiekas ar novadu vadību

- 25.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kocēnu novadā sākušās ikgadējās iedzīvotāju sapulces, no 21. līdz 30. oktobrim tās norisināsies kopumā septiņos ciemos – Bērzainē, Dikļos, Dauguļos, Kocēnos, Rubenē, Vaidavā un Zilākalnā.

Jau notikušas trīs, šovakar iedzīvotāji par aktuālo novadā ar Kocēnu novada domes vadību spriedīs Dauguļu skolā (pl. 18), pirmdien Vaidavas kultūras un amatniecības centrā (pl. 18), otrdien Rubenes pamatskolā (pl. 18) un trešdien Zilākalna kultūras namā (pl. 18).

«Liesma» bija klāt pirmajā sapulcē, kas pirmdien norisinājās Kocēnu kultūras namā. Tā tika dalīta trijās daļās: vispirms Kocēnu novada domes priekšsēdētājs JĀNIS OLMANIS iepazīstināja sanākušos ar kopējiem ekonomiskajiem rādītājiem, panākumiem un nākotnes plāniem. Pēcāk jau konkrētāk par Kocēnos paveikto un nākotnes projektiem izklāstīja Kocēnu novada domes izpilddirektors MĀRIS PERMAŅICKIS. Tad sekoja iedzīvotāju iesaiste ar viņus interesējušajiem jautājumiem.

Bērnudārza remonts

Vairāki kocēnieši izrādīja sašutumu par pašvaldības plāniem nākamgad veikt remontdarbus PII «Auseklītis» zālē. «Pēc jaunajām kompetencēm bērniem nekas vairs nebūs jārāda, arī pulciņi tiks pārcelti uz kultūras namu, priekš kam to zāli remontēt! Drīzāk tad remontēt grupiņas, kuras to nav redzējušas kopš bērnudārza uzcelšanas,» skanēja kādas šīs iestādes audzēknes mammas balss.

Atbildēja šīs iestādes vadītāja Sandra Grīnliņa: «Pašvaldība mūsu iestādē ieguldījusi daudz līdzekļu. Pēc remonta nu vienas tualetes vietā esam dabūjuši trīs. Nākamgad atkal tiks ieguldīts. Zāle ir bērnudārza seja, kad ejam tajā iekšā, ir jādzird, ka tur dzied.»

Tika akcentēts, ka bērnudārzs tā vajadzībām kļuvis par šauru, tāpat aktuāla ir problēma ar autotransporta kustību pie tā kā darbdienu rītos, tā vakaros. Novada vadība atklāja, ka patur prātā domu par jauna bērnudārza celšanu, bet šis lēmums neesot atkarīgs no viņiem, to nosakot Izglītības un zinātnes ministrija, vadoties pēc saviem kritērijiem. Savukārt par transporta kustību jau tagad tiek domāts, tuvā nākotnē ieviešot, iespējams, vienvirziena kustību Kalna ielā izglītības iestādes robežās.

PIRMDIEN Kocēnos notika novada iedzīvotāju šī gada pirmā sapulce.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru