Iegulda attīstībā un eksportā uz Lielbritāniju

- 4.Augusts, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Pērnais gads Valmiermuižas alus darītavai bijis ražīgs pašmāju tirgū un ārvalstīs – 2019. gadā uzņēmuma Valmiermuižas alus eksports salīdzinājumā ar 2018. gadu pieaudzis par 18%. Pērn paveiktais vainagojies ar nule uzsākto eksportu uz Lielbritāniju. Papildus tam šovasar radīts arī jauns zelteru zīmols Igaunijas tirgum.

2019. gadā Valmiermuižas alus apgrozījums audzis par 5,8%, sasniedzot 5,7miljonus eiro. Pērn alus izbrūvēts par 2,4% litru vairāk nekā 2018. gadā un eksports pieaudzis par 18%. Ņemot vērā alus darītavas ieguldījumus attīstībā un jaunu alus garšu radīšanā, 2019. gads noslēgts ar nelielu peļņu – 3521 eiro. Pagājušajā gadā kopējie iemaksātie nodokļi valsts budžetā ir 1,763 miljoni eiro, ierindojot SIA Valmiermuižas alus starp Vidzemes 20 lielākajiem nodokļu maksātājiem.

Turpmāk alus cienītāji varēs iegādāties un nobaudīt Valmiermuižas alus garšas bāros un veikalos Londonā, kā arī vēl 40 Anglijas un trijās Skotijas pilsētās. Šobrīd tas ir pieejams arī Igaunijā, Lietuvā, Īrijā, Somijā, Zviedrijā un Dānijā. Plānots, ka šogad eksports kopumā veidos ap pusmiljonu eiro no uzņēmuma Valmiermuižas alus apgrozījuma.

Par sasniegto gandarīts Valmiermuižas brūža saimnieks Aigars Ruņģis: «Pērn Valmiermuižas alus atzīmēja desmitgadi, un tas mūsu saimei bija ļoti darbīgs gads. Esam Valmiermuižā atklājuši alus darbnīcu, kur radām jaunas īpašas alus garšas, arī alus baudītāju iecienītos Kokmuižas eilus. Tāpat ieguldījām līdzekļus notekūdeņu attīrīšanas iekārtu darbības un iesala dzirnavu uzlabošanā, kā arī kvalitātes, analīzes kontroles iekārtās. 2019. gadā daudz pūļu pielikts, lai attīstītu eksportu, kas mums šogad ir devis iespēju piedāvāt Valmiermuižas alu Lielbritānijā mītošajiem latviešiem un britiem, kuru interese par Latvijas alus garšām ir liela. Mēneša laikā esam piegādājuši atkārtotu pasūtījumu. Tā kā Valmiermuižas alus ir maza alus darītava, nesaņemsim subsīdijas eksporta attīstībai, jo tās pieejamas tikai lielajiem ražotājiem, bet eksportu audzēsim lēnām pašu spēkiem un iesim soli pa solim, lai nestu Latvijas amatu alus garšas pasaulē.»

Šogad jūnijā SIA Valmiermuižas alus sasniedzis pārdošanas rekordu, apgrozījumam sasniedzot 1028259 eiro, kas ir par 21% vairāk nekā pagājušā gada jūnijā. Arī jūlijā pārdošanas rādītāji būs krietni lielāki nekā pērn, jo darbu atsākuši 90% restorānu un bāru, kas piedāvā Valmiermuižas alu, atjaunotas arī alus piegādes prāmjiem Tallink un lidostas Rīga veikaliem.

INTERESE TIKAI PIEAUG. Aigars Ruņģis: «Nemainīgi augoša ir latviešu interese par jaunām alus garšām.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru