Iepazīt Rūsiņu — Tālavas latgaļu zemes Satekles vecāko

- 17.Jūnijs, 2016
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras Pārgaujas ģimnāzija (VPĢ) jau otro gadu ir viena no laureātēm Monreālas Latviešu sabiedriskā centra atbalstītajā un Vītolu fonda organizētajā ekskursiju projekta konkursā «Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi».

Konkursa mērķis — izzināt savas valsts vēsturi un tā sasniegšanai noorganizēt izzinošu pētnieciska rakstura ekskursiju uz dažādiem Latvijas muzejiem, vēstures un kultūras pieminekļiem vai ar vēsturiskiem notikumiem un vēsturiskām personām saistītām vietām, motivēt skolotāju un skolēnu jaunradi izzināt Latvijas vēsturi, veidot izpratni par to kā interesantu un nepieciešamu mācību priekšmetu.

Projekta konkursa noslēguma sarīkojums notika Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), kur laureātus sveica pārstāvji no Gaismas pils un konkursa organizētāji, rādot prezentāciju par projekta īstenošanu, ekskursijā iepazīstinot ar muzeju un piešķirot finansējumu projekta realizēšanai. Noslēgumā pusdienojām Gaismas pils restorānā «Klīversala».

Rakstot pieteikumu konkursam, izvēlējos tēmu, ko vēstures mācību stundās apgūst 7. klašu skolēni, — Latvija 13. gadsimtā — un konkrētāk par Rūsiņu, Tālavas latgaļu zemes Satekles vecāko, seno latgaļu virsaiti, varonīgāko no latgaļiem cīņā par savas zemes brīvību no vāciešiem. Latviešu Indriķis Rūsiņu gan nosauc par «drošsirdīgāko no letiem», gan pieskaita pie katoļu baznīcas ienaidniekiem.

«KOKLĒTĀJS». Kārļa Zemdegas piemineklis ir laba izvēle ekskursantu kopbildei.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru