Iesaka skolotājiem un skolēniem

- 20.Marts, 2024
Izglītība
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā Valmieras Valsts ģimnāzijā notika Latvijas Okupācijas muzeja organizētie pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursi «Pretošanās». 

Ko mācījāmies no Latvijas nepretošanās 1940. gadā, ko abpus «dzelzs priekškaram» paveica «Gaismas akcijas» dalībnieki, kāda bija nacionālo partizānu cīņu nozīme un kādas ir nevardarbīgās pretošanās liecības Latvijas Okupācijas muzejā – par šiem jautājumiem runāja vēsturnieki, pētnieki, un viņos klausījās vēstures un sociālo zinību skolotāji no Valmieras pilsētas un novada izglītības iestādēm un arī zinātkāri skolotāji no kaimiņu novadiem. Pedagogi bieži sev jautājuši: kā vislabāk bērnus ieinteresēt par Latvijas vēsturi? Kā svarīgo izstāstīt vidusskolas posmā, kad skolēns jau ar vienu kāju ir pieaugušais, kuram veidojas ne tikai priekšstats, bet arī savs viedoklis un pārliecība par valsti un sabiedrību?

MUZEJA KRĀJUMĀ ir 70 Gunāra Astras tēvam un citiem ģimenes locekļiem rakstītās vēstules. Ar daudzām atmiņu un vēstures liecībām un vērtībām lepojas Latvijas Okupācijas muzejs, un tā Izglītības nodaļas vadītāja Inguna Role ar pašu svarīgāko, arī jaunāko iepazīstināja mūspuses vēstures skolotājus. Ilzes Vaivodes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru