Iespējām jābūt visiem vienādām!

- 17.Novembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

Valmieras pilsētas maršrutos nupat sākuši kursēt jauni autobusi ar hibrīda dzinēju. Līdzšinējā kārtība bijusi tāda, ka pilsētas maršrutos patlaban Valmieras pašvaldībā deklarētie pensionāri var braukt autobusos par brīvu.

Kā tas būs, kad būs izveidojies lielais novads, – vai tad visi novada pensionāri, arī tie, kuri dzīvo pilsētai apkārtējos novados, Valmierā varēs pilsētas maršrutos braukt par brīvu? Galu galā VTU Valmiera, kas nodrošina šos pasažieru pārvadājumus Valmierā, akcionāri ir ne tikai Valmieras, bet arī praktiski gandrīz visu apkārtējo (bijušā Valmieras rajona) novadu pašvaldības.

Šo jautājumu oktobrī uzdevu Valmieras pilsētas mēram. Lūk, ko atbildēja JĀNIS BAIKS:

«Tas ir loģisks jautājums, taču savā ziņā tas ir arī politisks jautājums, un par to lems jaunā novada dome. Šobrīd man grūti te kaut ko komentēt, jo tie, kas tiks ievēlēti, tad arī par šo jautājumu lems. Neapšaubāmi, jaunie autobusi neko nemainīs esošajā situācijā, taču mans personīgais viedoklis, ejot uz jauno novadu, – mēs skatīsimies, kā maksimāli vienādot šīs iespējas visiem novada iedzīvotājiem. Tas ir saistīts gan ar dažādām atlaidēm, gan ar daudzām citām lietām. Protams, viena lieta ir pārvietošanās pa Valmieras pilsētu, bet otra – pārvietošanās visa novada ietvaros. Principā es atbalstu šādu iespējamo kārtību, ka Valmierā pilsētas maršrutos būtu braukšana par brīvu visiem lielā novada iedzīvotājiem. Ja jau novads ir viens, tad arī iespējām jābūt visiem novada iedzīvotājiem vienādām!»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru