Ieva no «Vītoliņiem»

- 7.Februāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirms pusotra gada Kauguru pagasta «Vītoliņu» saimnieki Ieva un Ģirts Rutkovski lēma, ka piensaimniecība vairs nebūs viņējā, un tika pārdotas piena govis, pārtraucot piena slaukšanu.

Vēl drusku vēlāk Ievu atkārtoti neievēlēja amatā, kurā viņa bija aizrautīgi darbojusies gadiem, vadot biedrību «Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācija». Spītējot visam, Lauksaimnieku Jaungada ballē Ieva saņēma Zemnieku saeimas sudraba goda zīmi un tika uzrunāta kā «piena nozares guru». Janvārī pamanīju ziņu, ka viņa ieguvusi veterinārā asistenta diplomu Smiltenes tehnikumā. 

«Un tu tagad vēlies zināt un dzirdēt, kā loloju nākotnes sapņus?» sarunā Ieva pārjautāja. Es gribēju dzirdēt pārdomas par to, ko nozīmē atstāt pagātni pagātnē, pieņemt notikušo, atmest bagāžu un ieraudzīt jauno spēles laukumu. Patiesībā šī saruna ir par drosmi. 

«Govis ir mans stāsts»

«Vītoliņos», ko visi labāk zinās kā melnraibo govju saimniecību Smiltenes šosejas malā, ciemojos aizvadītajā nedēļā. Todien, kad atkal sasniga. Man šķita, ka sēdēsim ar saimnieci virtuvē pie galda, dzersim tēju un tā notiks mūsu saruna. Tās gaitu inscenēja Ieva. Viņa jautāja: vai aiziesim uz kūti? Pa aizsnigušu taciņu aizgājām.

ĢIMENĒ IR SPĒKS. «Vītoliņu» saimnieki Ģirts un Ieva Rutkovski ar bērniem – vecākajiem Egilu un Kārli (bildē blakus tētim) un jaunākajām atvasēm: Jēkabu, Karolīnu, un mammas klēpī sēž mazā Adelīna. Foto no ģimenes arhīva/Klaida Lielbikša foto 

 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru