Inovatīvs un radošs skolēns

- 19.Aprīlis, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Ikdienas darbā skolā, mācot un motivējot skolēnus iegūt dažāda satura zināšanas, prasmes un iemaņas, skolotājam bieži jāatbild uz skolēna jautājumiem, kāpēc tas jāmācās, kad un kur apgūtais būs izmantojams. Un tad mēs, skolotāji, cenšamies saviem izglītojamiem skaidrot, ko no apgūtā jau var izmantot tagad un ka iemācītā pielietojums būs atkarīgs arī no izvēlētās profesijas. Protams, nevar paredzēt, kādas inovācijas sagaidāmas tālākā nākotnē un no tām izrietošās nepieciešamās prasmes un zināšanas. Pamatots ir arī jautājums — kad būs tā tālākā nākotne? Un tad ir tikai viena atbilde — nākotne sākas jau šodien, kad ir būtiski kļūt zinošiem, motivētiem un radošiem.

Šo iemeslu dēļ skolēniem ir iespēja attīstīt un realizēt radošas idejas praktiskā darbībā, veidojot skolēnu mācību uzņēmumus (SMU), kuros tiek ražotas un pārdotas konkrētas preces vai sniegti pakalpojumi. SMU pārstāv izglītības organizācija Junior Achievement Latvija (JAL) un skola.

Lai iedrošinātu skolotājus motivēt skolēnus uzsākt uzņēmējdarbību, veicinātu izpratni par inovāciju lomu konkurētspējas veicināšanā un skatītu labās prakses piemērus, skolotājiem no Latvijas bija iespēja tirdzniecības centrā Domina Shopping apmeklēt JAL organizēto gadskārtējo Starptautisko SMU festivālu – gadatirgu, kuru pārstāvēja 105 SMU no 13 valstīm.

No Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas festivālu – gadatirgu apmeklēja skolotājas Anda Zīverte un Anda Asafreja. Mūsu uzdevums bija izvēlēties 10 — 13 dažādu valstu SMU un intervēt to dalībniekus par konkrēto izstrādājumu vai piedāvāto pakalpojumu, grūtībām un kļūdām darba procesā, peļņu, pašu talantu un ģimenes pieredzi, informāciju internetā, iegūto pieredzi un zināšanām, kā tās jau noder reālajā dzīvē.

VALMIERAS skolotājas Anda Asafreja (no kreisās) un Anda Zīverte kopā ar veiksmīgā SMU dalībniekiem no Madonas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru