Interesants sniega vāģis. Ieputināts Antarktīdā

31.Janvāris, 2019
Dzīvesstils
Laikrakstā

Kamēr Latvijā vēl nav nokusis šoziem sasnigušais gluži vai neierasti biezais sniegs, ir īstais laiks apskatīt dažus interesantus dziļos sniegos braucamus spēkratus. Dažs labs no tiem tapis vēl pirms Otrā pasaules kara, piemēram, amerikāņu milzenis Antarctic Snow Cruiser.

Šo automašīnai līdzīgo izstrādājumu amerikāņu inženieri radīja pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados ar konkrētu mērķi – palīdzēt ASV valdībai cīņā par tiesībām dabūt savā jurisdikcijā daļu no neapdzīvotās Antarktīdas. Tā kā kontinents skarbs, tad tieši tāds bija arī paskatā monstrālais 45 tūkstošus mārciņu smagais automobilis, kas tika aprīkots gan ar dīzeļa dzinēju, gan elektromotoru. Gabarītos – garumā 17 metri, platumā 6 metri, ar 3,7 metrus augstām gumijas riepām – Antarctic Snow Cruiser bija pietiekami liels, lai tajā varētu ne tikai pārvietoties, bet arī dzīvot pieci cilvēki. Faktiski kā pārvietošanās līdzeklis šī motorizētā kopmītne bija divi vienā, jo uz kruizera jumta bija vieta ne tikai slēpēm, bet pat nelielam firmas Beechcraft aeroplānam!

SPECMAŠĪNA ATRĀDĀS PUBLIKAI. Par Antarctic Snow Cruiser izmēriem var spriest, aplūkojot uz tā prezentāciju sabraukušo viesu vieglos automobiļus. Foto no celicode.us


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru