Īres nami: pieredze un idejas pašiem un citiem

- 4.Februāris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Jaunuzceltie īres nami Valmierā jau sekmīgi aizvadījuši pirmo pilno ekspluatācijas gadu. Pa šo laiku uzkrājusies pieredze, ko noteikti varēs ņemt vērā gan nākamo namu būvē tepat Valmierā, gan, ja tas kādu nopietni ieinteresēs, arī citviet Latvijā. Pa šīm lietām Liesmai stāsta «Valmieras Namsaimnieka» valdes priekšsēdētājs ILMĀRS SKĀDULIS.

Līdzšinējā pieredze ar abiem jaunajiem īres namiem noteikti Valmieras Namsaimniekam kā ēku apsaimniekotājam un dzīvokļu izīrētājam devusi arī kādas vērtīgas atziņas, kuras nāktos ievērot līdzīgos projektos nākotnē un ne tikai Valmierā? Noteikti kā pozitīvu pieredzi varu uzsvērt to, ka gan projektēšana, gan būvniecība tiek uzticēta vienam būvniekam. Līdz ar to nav nekādu bažu par to, ja kaut kas ir aizmirsts projektā, tad būvnieks pēc tam par to pasūtītājam var piestādīt papildu rēķinu.  Tieši tā! Jo tagad uzņēmējs saprot, ka viņam viss precīzi jāizdara jau no paša sākuma, citādi par savām kļūdām nāksies maksāt no savas kabatas...  Šajā gadījumā īres namiem bija paredzēti lentveida pamati, taču nebija iepriekš pietiekami izanalizēta grunts nestspēja. Tā rezultātā būvnieks bija spiests par savu naudu – ieguldot vairākus simtus tūkstošu eiro – pamatus pastiprināt, sadzenot pāļus. 

BEZ AUTO STĀVLAUKUMA – NEKĀDI! Kā rāda līdzšinējā pieredze, katram īres dzīvoklim viena automašīnas stāvvieta blakus mājai, kā tas ir abos pirmajos namos, jau ir obligāta prasība. Jo šodien, mobilitātes laikmetā, taču lielākajai daļai īrnieku saimniecībā ir vismaz viens spēkrats, dažai ģimenei – pat vairāki. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru