Izzūdošas amatniecības metodes – sloksnīšu pīšanas – amatniece

- 25.Marts, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Viņu tirdziņos nevar nepamanīt, jo gan pati ir kolorīta personība, gan arī viņas pinumu rokdarbi ir no citiem atšķirīgi – filigrāni smalki un dabas materiāliem neraksturīgi krāsaini. 

Mūsu pirmā tikšanās notika pērnajā vasarā Valmieras pilsētas svētku tirgū, tagad sarunu turpinājām arī Valmiermuižas parkā – pavasara saulgriežu svinību tirdziņā. Iepazīstieties – paš­nodarbinātā, amatniece EDĪTE AURĒNA no Jaunraunas!

«Ar amatniecību nodarbojos jau kopš 2008. gada. Pirmos divus gadus regulāri braukāju uz Rīgu un mācījos to, kas mani tik tiešām interesēja un kam klāt bija arī sirds. Izvēlētā nodarbošanās nav ne lēts, ne vienkāršs amatniecības process. Tas no amatnieka prasa uzņēmību, pacietību un lielu pievienoto vērtību tam, ko dari. Teikšu, kā ir, – tā ir izzūdoša profesija! 

Tā varu apgalvot, jo realitātē lieliski redzu, kas ar to notiek. Esmu tik tālu šajā rokdarbu jomā izaugusi, ka varu mācīt arī citus, tādēļ ik pa laikam vadu nodarbības. Interesi par šo prasmi galvenokārt izrāda cilvēki cienījamos gados, jaunie, ja arī kāds sākotnēji piesakās apmācību grupā un pat atnāk uz pirmajām nodarbībām, tad turpinājuma tam diemžēl nav, jo – ja šādu smalku rokdarbu nevar uzpīt dažās stundās, tad tāds nepacietīgs cilvēks nesaskata motivāciju izglītošanos turpināt. Arī mans dēls, kam nu jau ir divas augstākās izglītības, ir pateicis, lai es jau laikus pierodu pie domas, ka viņš nebūs mana darba turpinātājs.

EDĪTE AURĒNA: «No tirgos redzētā secinu, ka ar kārklu sloksnīšu pinumiem Vidzemē esmu vienīgā amatniece.» Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru