Ja grib, tad var!

- 21.Augusts, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vidzemnieku dārza svētki 17. augustā norisinājās jau septīto gadu pēc kārtas. Saulainajā pēcpusdienā Lubānas novada «Ezerniekos», pašā Salas ezera krastā,  pulcējās vairāk nekā simt vidzemnieku, starp kuriem bija arī 26 enerģiski uzņēmēji, kurus šīgada «Vidzemes stāsti 2018» nominācijai bija izvirzījušas 26 Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) pašvaldības.

Pasākumu atklājot, Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja vietnieks un vienlaikus arī Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis uzrunā teica: «Šodien mēs visi kopā iepazīsim 26 centīga darba stāstus. Novēlu, lai ikviens no mums spēj iedvesmot līdzās esošos iedzīvotājus un uzņēmumus, lai Vidzemnieku dārza svētki ik gadu kļūtu arvien kuplāk apmeklēti un augtu lepnums par to, ko esam paveikuši, par to, ko esam iecerējuši.»  Savukārt Vidzemes Uzņēmējdarbības centra vadītājs Māris Ozols pārliecinoši uzsvēra: «Varu droši teikt, ka  Vidzemes stāstu koncepts ir pierādījis savu ilgtspēju. Jau septīto gadu, organizējot šo pasākumu, varam pārliecināties, ka uzņēmējdarbības gars Vidzemē ir dzīvs. Šie 26 stāsti iedvesmo, pozitīvi uzlādē, un šeit gūtie iespaidi un jaunie kontakti noteikti stimulēs arvien jaunu Vidzemes stāstu rašanos!”

Vieni no 2018. gada stāstu varoņiem Māris un Sandra Boši, kuri saimnieko Naukšēnu novada zemnieku saimniecībā «Tiltgaļi», savā uzrunā pēc apbalvojuma saņemšanas atzina: «Priecājamies, ka šogad esam izvirzīti tieši mēs, jo Naukšēnu novadā ir patiešām daudz spēcīgu, zinošu, radošu cilvēku. Priecājamies, ka varam būt šeit, starp jums, un esam pārsteigti, cik daudz interesantu  cilvēku Latvijā dzīvo. Pats jaukākais, ka šodien mēs šeit aci pret aci varam redzēt «Kliģēnu»  saimniekus, kuru tomātus mēs ikdienā ēdam, «Kaņepīšu» saimniekus, kuru produkciju lietojam. Ir ļoti patīkami būt starp jums. Esmu pateicīga organizatoriem, ka mums ir tāda iespēja —  sanākt kopā un citam citu iepazīt.»

Pasākuma noslēgumā VPR administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede klātesošajiem teica: «Iepazīstot šī gada stāstus, secinu, ka mēs Vidzemē patiešām esam pašpietiekami – mums ir, kas sarūpēs, ko vilkt mugurā, ko likt vēderā, arī kārtīgu māju palīdzēs uzcelt un iekārtot. Lepojos ar jums visiem!»

Pasākuma laikā pirmizrādi piedzīvoja 26 videostāsti, kuros īsi pastāstīts par šīgada stāstu varoņiem, turklāt viņu pieredze apkopota arī brošūrā «Vidzemes stāsti 2018». Interesentiem brošūra drukātā veidā pieejama Vidzemes plānošanas reģiona Valmieras birojā (Purva ielā 12a, B sektors, 2.stāvs), arī tās elektroniskā versija pavisam drīz būs atrodama mājaslapās www.vidzeme.com un http://invest.vidzeme.lv. Savukārt video stāsti tiks augšupielādēti VPR kanālā video krātuvē www.youtube.com, tos varēs iepazīt VPR izveidotajā profila vietnē www.facebook.com (@VidzemesPlanosanasRegions).

Pasākumu organizē Vidzemes plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centrs. Uz to tiek aicināti gan ik gadu no jauna izvirzītie enerģiskie un darbīgie uzņēmēji, gan arī iepriekšējo gadu stāstu varoņi un pašvaldību pārstāvji. Nu jau septiņu gadu laikā apkopoti 182 iedvesmas stāsti.

Vidzemes plānošanas reģiona sauklis Vidzeme – ceļš ved augšup! rosina ticēt panākumiem un aicina darboties. Iedvesmojieties no apkārtējo pieredzes un darbojieties arī jūs!

VIDZEMNIEKI. Apbalvotie un apbalvotāji 2018. gada Dārza svētkos. Klāva Vasiļevska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru