Jānim Daliņam veltīta pastmarka

- 27.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdienas pēcpusdienā Valmieras integrētajā bibliotēkā pārdesmit ciemiņu un mediju klātbūtnē notika izcilā valmierieša Jāņa Daliņa piemiņas pasākums, kura nagla bija Latvijas Pasta 100 tūkstošos eksemplāru nule izdotā viņam veltītā pastmarka, kas kopā ar tikai 1000 eksemplāros izdoto īpašo aploksni gan ar pirmās dienas zīmogiem, gan bez tiem jau drīz kļūs par sporta tēmu filatēlistu iekāres objektu visā plašajā pasaulē. 

Pastmarkas vizuālajā noformējumā izmantots fotoattēls no Valmieras muzeja arhīva. To muzejs saņēmis no kādas valmieriešu ģimenes, savulaik dedzīgiem Jāņa Daliņa atbalstītājiem. Izcilais soļotājs uz pastmarkas redzams sacensībās Rīgā pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, savas sportista karjeras pašā pilnbriedā. Savukārt uz aploksnes redzams soļotāja Jāņa Daliņa vārdā nosauktais stadions Valmierā divās versijās – krāsainā izpildījumā tā šodienas skats, bet viegli jaušamā pelēcīgā miglas fonā – tā iepriekšējās aprises. Filatēlijas jaunumu dizains tapis sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību. Pastmarkas nominālvērtība ir 1 eiro, un tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramiem Latvijas teritorijā.

Interesanti bija atgriezties Jāņa Daliņa sporta slavas takās, kuras pasākumā atgādināja aktieris Januss Johansons, par jauku muzikālu noskaņu rūpējās ģitārists Mārtiņš Puncītis.

AR DĀVINĀJUMU NO VECTĒVA PILSĒTAS. Pēteris Daliņš tikko no Jāņa Baika saņēmis Valmieras domes dāvanu, viņam pienāksies arī Jānim Daliņam veltītās pastmarkas lielformāta fotogrāfija (fonā). Gunta Vīksnas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru