Jāsāk zīmēt kopīgās «mājas» projektu

- 7.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kad noplok Covid-19 vīrusa draudi, aktuāla atkal kļūst smagsvara vilciena (ar tādu salīdzinu ATR) virzīšanās pa Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un nu jau arī Saeimas noteiktajām sliedēm. Maz ticams, ka šo virzību, izskatot dažu pašvaldību iesniegumus, pilnībā apstādinās pat Satversmes tiesa.

Tādēļ kā ar realitāti ir jārēķinās, ka 2021. gada jūlijā jau darbs būs jāsāk jauno novadu domēm. Taču līdz tam vēl jāpagūst apjomīgs priekšdarba apjoms. Par tiem piektdien informēja VARAM ministrs Juris Pūce (AP!). Atstājot popularitātes celšanas plauktiņos daudzkārt jau dzirdētos apgalvojumus, cik un kādu labumus ATR dos gan valstij kopumā, gan gandrīz vai katram iedzīvotājam, tika pateiktas arī vairākas konkrētas lietas. Tā VARAM ir izvērtējusi, ka būs vajadzīgas izmaiņas 65 likumos un 121 Ministru kabineta noteikumā. 

Ir arī loģiski, ka reizē ar brīdi, kad Saeimas pieņemto «Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu» izsludināja Valsts prezidents Egils Levits, vajadzētu sākties jaunajās teritorijās sagājušo (salikto) pašvaldību sadarbībai. No labi iecerētā daudz kas var aiziet gauži greizi, ja katrs līdzšinējais novads turpinās vilkt projektu un lēmumu deķīti uz savu pusi līdz pat vēlēšanām 2021. gada 5. jūnijā, lai lielā novada plānu un budžeta deķi sāktu kopā trākelēt pat mēnesi pēc vēlēšanām. Šajā sakarā J. Pūce īpaši akcentēja, ka par kopīga darba uzsākšanu jaunajās administratīvajās teritorijās atbildīgas ir esošās pašvaldības.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru