Jauna virsārste uzņemšanas nodaļā

- 31.Augusts, 2018
Veselība un labklājība
Laikrakstā

No 1. augusta Vidzemes slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) un pacientu uzņemšanas nodaļas virsārstes amatā iecelta Guna Ozola.

Viņa nomainījusi līdzšinējo nodaļas virsārsti Anitu Ābeli, kas nodaļu vadījusi kopš 1997. gada.

Savukārt jaunā vadītāja Guna Ozola ar Vidzemes slimnīcu saistīta jau 11 gadus. Simboliski – 2007. gadā abas iepazinās draugu organizētā un neaizmirstamā laivu braucienā pa Salacu. Ja darbu medicīnā un īpaši NMP nodaļā var salīdzināt ar laivošanu pa nekad neparedzamu, ikdienā mainīgu, zemūdens akmeņiem un krācītēm bagātu upi, toreizējā medicīnas studente Guna Ozola ir mērķtiecīgi vadījusi arī savu profesionālās karjeras «laivu». Kā viņu raksturo dr. A. Ābele, «Guna daudz un ātri mācās».

Kā medicīnas studente un topošā ārste G. Ozola Vidzemes slimnīcā strādājusi gan praktikantes, gan rezidentes statusā, bijusi ārste gan NMP un pacientu uzņemšanas nodaļā, gan terapijas nodaļā. Pa laikam no kopīgās Vidzemes slimnīcas «laivas»  izkāpusi, lai turpinātu tālākizglītoties un iegūtu arī kardiologa sertifikātu. Mācījusies un kā kardioloģe praktizējusi Rīgas klīnikās, bet noraidījusi piedāvājumus ar tām saistīt savu nākotni. Kāpēc? Par savām ambīcijām un mērķiem, pieņemot izaicinājumu vadīt reģionālas daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcas vienu no sarežģītākajām nodaļām, dr. G. Ozola publiski klusē, respektējot teicienu: «Ja gribi sasmīdināt Dievu, izstāsti par saviem plāniem!»

Kā atzīst dr. A. Ābele, NMP un pacientu uzņemšanas nodaļai, kur dienā pēc palīdzības griežas vidēji 60 — 70 cilvēki, ārsts ar internista jeb iekšķīgo slimību un kardiologa specialitāti esot ideāla kombinācija. Jo liela daļa pacientu nodaļā nokļūst tieši ar pēkšņiem sirds darbības traucējumiem, kad nepieciešama tūlītēja palīdzība. Tad izpaužoties un  noderot dakteres Ozolas Rīgas klīnikās gūtais kardioloģes rūdījums.

«Joprojām Rīgā turpinu,» stāsta G. Ozola, «padziļināt teorētiskās un praktiskās zināšanas, kas ievērojami uzlabo ārstēšanu pacientiem ar kardioloģiskām saslimšanām. Sadarbojoties ar Rīgas kolēģiem, paveras arī lielākas iespējas nosūtīt pacientus uz stacionāru, kur veic manipulācijas, ko pagaidām nav iespējams veikt pie mums, Vidzemes slimnīcā.»

Dr. Guna Ozola Vidzemes slimnīcas kolektīvam ir savējā, ar skaidru izpratni par slimnīcas attīstību ilgtermiņā un savu lomu procesos. Viņa ir dažādās nozīmēs «pašu audzināta», bijusi kopā ar kolēģiem gan ikdienas darbā, gan ārpusdarba aktivitātēs, aizstāvējusi Vidzemes slimnīcas vārdu valmieriešu komandas sastāvā Vislatvijas mediķu sporta spēlēs, ar savu atraktivitāti un enerģiskumu kuplinājusi kolektīva atpūtas pasākumus. Tagad kolēģu vēlējums: lai mums visiem izdodas jaunais kopīgais ceļojums ar virsārsti Gunu Ozolu!

NODAĻĀ, kur dienā pēc palīdzības griežas vidēji 60 — 70 cilvēki, ārsts ar internista un kardiologa specialitāti ir ideāla kombinācija,saka kolēģi, kuri strādā vienā komandā ar Gunu Ozolu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru