Jauni ugunsdrošības speciālisti

- 8.Maijs, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras rajona Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība no 14. februāra līdz 28. aprīlim saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijā un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā apstiprinātu 160 stundu apmācības programmu organizēja brīvprātīgo ugunsdzēsēju apmācību ugunsdrošībā un ugunsdzēsībā.

Apmācība tika plānota jau pērn, kad vērsāmies pie novadu vadītājiem, skaidrojot apmācības svarīgumu un nepieciešamību. Tās nozīmi novada ugunsdrošības un ugunsdzēsības stiprināšanā apzinoties, savu brīvprātīgo ugunsdzēsēju apmācībai finansiālo atbalstu sniedza pašvaldības.

Pirmo apmācības grupu veidoja Valmieras pilsētas, Naukšēnu, Kocēnu un Beverīnas novada brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Apmācības veicām Valmieras tehnikumā, kas ir atbilstoši akreditēts, kā arī tehnikuma infrastruktūra un iekārtojums rada patīkamu atmosfēru kā apmācāmajiem, tā pedagogiem. Apmācības programmā ietilpst divas sadaļas — ugunsdrošības uzraudzība un ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu taktika un tehniskais nodrošinājums. Jaunie speciālisti veica praktisko apmācību kādā no uzņēmumiem un pašvaldības iestādēm. Tagad, saņēmuši atbilstošu apmācības diplomu, speciālisti ir tiesīgi patstāvīgi veikt ugunsdrošības instrukciju izstrādi, ugunsdrošības apmācību objektā, iekšējo ugunsdzēsības krānu pārbaudi ēkās, kā arī ugunsdzēsības hidrantu un ugunsdzēsības ūdens ņemšanas vietu pārbaudi un citas ugunsdrošībai svarīgas lietas. Bet, mūsuprāt, svarīgākais šīs apmācības ieguvums ir, ka jaunie speciālisti varēs veikt kvalitatīvu apmācību ne tikai iestādēs un uzņēmumos, bet arī jauno ugunsdzēsēju pulciņos un brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandās.

Grupas izlaiduma svinīgajā ceremonijā piedalījās arī viesi no Vācijas Gīterslo apriņķa — Dirks Holtkamps, kurš ir Hercebrokas-Klārholcas domes priekšsēdētāja vietnieks, un Erihs Peics. Abi šie kungi Valmierā ieradās ar ugunsdzēsēju auto, kas tika uzdāvināts Kocēnu novadam.

Nākamās mācības plānojam jau šogad, kur 40 stundu apmācību programmā veiksim tieši brīvprātīgiem ugunsdzēsējiem, kuri piedalās ugunsgrēku un cita rakstura nelaimju seku likvidācijā.

APMĀCĪBU PROGRAMMĀ arī praktisko iemaņu apguve.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru