Jaunie Sadales tīkla tarifi

- 30.Novembris, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

 

Slēpošanas centrs Baiļi vienmēr ir bijis būtiski atkarīgs no elektroenerģijas nodrošinājuma un tās cenas. Laiki un pārmaiņas bijušas dažādas, bet vienmēr ar elektroenerģijas piegādātāju, lai arī ne bez grūtībām, ticis atrasts abpusēji pieņemams risinājums. Tagad, pēc jauno Sadales tīkla (ST) tarifu ieviešanas, ir iestājies ekonomisks strupceļš.

 

 

Tas, ka tiek celtas cenas, nav nekāds brīnums un pārsteigums, jo, kā medijos izsakās atbildīgs Latvijas Bankas darbinieks, ES drukā eiro dienu un nakti bez brīvdienām. Bez elementāras cenu celšanas ir veikti arī citi vienpusēji pasākumi, kuri būtiski skar ST klientu intereses un kuru realizācijai klientiem nav iespēju pretoties. Tā slēpošanas centram Baiļi no 1. augusta netiek piemērots sezonālā klienta statuss, kas uzņēmuma darbībai rada graujošas sekas. Pēc Latvenergo sadalīšanas 2012. gada 1. aprīlī ar ST tika noslēgts sistēmas pakalpojuma līgums, kura noteikumi bija analogi ar iepriekš ilglaicīgi spēkā bijušo līgumu ar Latvenergo. Līguma noteikumu būtiska vienpusēja maiņa atgādina Padomju Krievijas un Latvijas uz «mūžīgiem laikiem» noslēgtā miera līguma likteni.

 

Sekas ir šādas. Vienkāršs aprēķins, lietojot ST piedāvāto kalkulatoru, parāda, ka maksa par elektroenerģiju objektā Baiļi nesezonā 8 mēnešus gadā pieaug par 80 — 120% mēnesī. Absolūtajos skaitļos tas ir no 350 līdz 400 eiro mēnesī.

 

Komentāri
Pievienot komentāru