Jauno piensaimnieku konkurss «Nākotnes zvaigzne 2021»

- 4.Augusts, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

31. jūlijā Valmieras novadā, Burtnieku zirgaudzētavas manēžā biedrība «Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācija» (LHA) kopā ar prāvu pulku atbalstītāju profesionāli augstā līmenī organizēja gan Holšteinas šķirnes dzīvnieku izstādi – vērtēšanu, gan arī jauno piensaimnieku konkursu «Nākotnes zvaigzne 2021».

Ar starptautisku nozīmi

Pēdējos gados, vasarai pamazām pietuvojoties rudenim, Burtniekos nedēļas garumā vērtīgu pieredzi piena lopkopībā iegūst un pēcāk spēkiem sacensību ringā mērojas jaunie piensaimnieki. Šovasar tas notika jau ceturto reizi, un kopš pērnā gada šis konkurss jau ir kļuvis starptautisks. Pērn tajā piedalījās viens, bet šogad jau divi jaunie piensaimnieki no Itālijas.

Jauno piensaimnieku apmācība un konkursi ir Eiropā un pasaulē izplatīta jauniešu kustība, kuras mērķis ir jauniešu vidū popularizēt slaucamo govju audzēšanu. Tā sniedz ne tikai zināšanas govju audzēšanā, ēdināšanā, reprodukcijā, dzīvnieku realizācijā un ciltsdarbā, bet arī prasmes dzīvnieku vērtēšanā, izlasē un to sagatavošanā prezentēšanai dažāda mēroga izstādēs.

Jau sesto gadu jauno piensaimnieku darbošanās notiek arī Latvijā. Aizsākums bijis 2016. gadā, kad LHA noorganizēja iespēju pieciem Latvijas jauniešiem mācīties Eiropas jauno piensaimnieku skolā Beļģijā. Biedrības «Holšteinas šķirnes lopu asociācija» valdes priekšsēdētāja IEVA RUTKOVSKA pasākumam veltītajā katalogā uzsver:

«Kopš pirmā brauciena uz jauno lauksaimnieku skolu Beļģijā jauno piensaimnieku pulks ar katru gadu palielinās. Acīm redzami mūsu jaunieši kļūst pašpārliecinātāki par sevi, vairāk motivēti un ieinteresēti iesaistīties mūsu nozares norisēs, kā arī arvien aktīvāk piedalās un aizstāv Latvijas vārdu starptautiskos konkursos. Vairāki mūsu jaunieši, lai iegūtu vairāk zināšanu un prasmju, ir pat uzsākuši darba gaitas citu valstu izstādēs.

«NĀKOTNES ZVAIGZNE 2021» FINĀLĀ. Apbalvošanas ceremonijas kopbildē (no labās) LHA valdes priekšsēdētāja Ieva Rutkovska, sacensību apbalvošanas Princese LHA biroja darbiniece Paula Kalniņa, sacensību tiesnesis Marks Nutsfords, sacensību Čempions Matteo Basano, Rezerves čempions Evelīna Vanaga un Godpilnās atzinības ieguvēja Patrīcija Žvīgure.

Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru