Jauno piensaimnieku skolai – pirmie pieci gadi

- 10.Jūnijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

«Mums Latvijā ir dots viss, lai plauktu lauksaimniecība – brīnišķīgs laiks, brīnišķīga daba, apstākļi, lai augtu zāle, piemēroti laika apstākļi, kuros dzīvnieki jūtas komfortabli. Tas nozīmē, ka atliek tikai mācīties,» saka Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Ieva Rutkovska.

Nākotne pieder jaunajām paaudzēm, tāpēc arī asociācija pirms pāris gadiem, skatoties, ko un kā dara Eiropa un pārējā pasaule, sāka interesēties par to, ko var paveikt, lai jauno paaudzi maksimāli ieinteresētu lauksaimniecībā. Un tā pirms pieciem gadiem asociācija sāka reāli gādāt par jauniešu piesaistes iespējām un atrada Eiropas Jauno piensaimnieku skolu. Tajā brīdī vēl nebija skaidrs kas vispār būs jādara, kā tas notiks, bet ar to viss sākās. Pēc divu gadu jauniešu braukšanas uz Beļģiju sadzīviskā situācijā Ieva saprata, ka jaunieši vecāku padomos neieklausās tā, kā ieklausās savos skolotājos, mentoros, draugos. Tas tad arī bija labs sākums «Jaunajiem pien­saimniekiem». Latvijas Holšteinas asociācijas paspārnē tika izveidota Jauno piensaimnieku skola, kurai šogad ir simboliska piecu gadu jubileja. Ieva vēlējās radīt vidi, kurā jauni cilvēki var nākt un prasīt, jautāt, saņemt atbildes, iedrošinājumu. Tāpēc arī atvērās durvis visiem jauniešiem, kas vēlējās uzzināt vairāk par govīm.

DEBIJA. Sandras debija izstāžu ringā notika Itālijas nacionālajā Holšteinas šķirnes govju izstādē Kremovā 2018. gadā. Govs Fantasy Jedi Aterna ieguva 1. vietu savā klasē. Attēlā Sandra kopā ar Oitanu ģimeni, kurai pieder audzētava. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru