Jauno skolotāju iesaukums projektā «Mācītspēks»

- 26.Februāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Ik gadu pedagogu skaits skolās sarūk, tāpat profesijas prestižs nav visai augsts. Lai to mainītu, jau otro gadu tiek īstenots visai unikāls projekts «Mācītspēks», apvienojoties Latvijas augstskolām – Latvijas Universitātei, Dau­gavpils Universitātei un Liepājas Universitātei, kā arī nodibinājumam «Iespējamā misija». Tajā iesaistīta arī valmieriete Sintija Kristīne Brence, «Iespējamās misijas» absolvente.

Kāpēc «Mācītspēks»?

«Iespējamā misija», kuras vienpadsmitais iesaukums šogad noslēdz mācības, ir 11 gadus veicinājusi nozares speciālistu ieplūšanu skolās. ««Iespējamā misija» turpina darboties ar mērķi celt izglītības kvalitāti un nodrošināt izcilu skolu katram bērnam, bet tieši jauno skolotāju piesaistē un sagatavošanā turpinās to darīt sadarbībā ar vadošajām augstskolām, lai rezultāts būtu vēl visaptverošāks un jaudīgāks,» tā Sintija Kristīne Brence. Projektu pārrauga un finansē Izglītības un zinātnes ministrija un Eiropas Sociālais fonds.

Unikāla programma

Projekts «Mācītspēks» ir unikāls ar to, ka tā ir darba vidē balstīta augstākās izglītības programma. Nevalstiskais sektors, kā «Iespējamā misija», kas rūpējies par to, lai nozares speciālisti ieplūstu skolās, šobrīd sadarbojoties ar valsts sektoru un augstākās izglītības iestādēm, to var darīt vēl labākā līmenī.

VASARAS APMĀCĪBU noslēgumā Sintija Kristīne Brence kopā ar jauno skolotāju grupiņu, kurai viņa ir mentore. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru