Jaunumi Valmieras integrētajā bibliotēkā, sagaidot Pasaules grāmatu un autortiesību dienu

23.Aprīlis, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Bibliotēkas aprīlī atzīmē Pasaules grāmatu un autortiesību dienu, godinot autorus un viņu darbus, kā arī pievēršot sabiedrības uzmanību literatūras nozīmei cilvēku dzīvē un autoru ieguldījumam sabiedrības sociālajā un kultūras progresā.

Katalonijā aizsāktā Grāmatu un autortiesību diena tiek atzīmēta 23. aprīlī, kas ir Viljama Šekspīra (1564. – 1616.) dzimšanas diena un Migela de Servantesa (1547. – 1616.) nāves diena. Starptautisku nozīmi šim datumam UNESCO piešķīra 1996. gadā, par mērķi izvirzot sabiedrības, īpaši jauniešu, pievēršanu literatūrai, grāmatu lasīšanai un izglītošanu autortiesību jautājumos. 

* * *

Pavasaris ir laiks, kad plašāk tiek runāts par bibliotēku un bibliotekāriem, par bibliotekāro darbu un, protams, par grāmatu. Šī ir Bibliotēku nedēļa, kad sabiedrība tiek aktīvāk informēta par bibliotēku piedāvātajiem pakalpojumiem un nodrošinātām iespējām. Valmieras integrētā bibliotēka īpaši šai nedēļai ir sagatavojusi divus video materiālus. Vienā kopā ar bibliotekāri vari doties ekskursijā pa bibliotēku, savukārt otrs sniedz ieskatu novadpētniecības resursos. Piektdien, 23. aprīlī, plkst. 13.00 aicinām interesentus uz virtuālu iepazīšanos ar Novadpētniecības digitālo platformu. Ieklausīsimies Valmieras bibliotēkas Pieaugušo apkalpošanas nodaļas galvenās bibliotekāres – novadpētniecības speciālistes Agitas Lapsas aizraujošajā stāstījumā. Pasākums norisināsies tiešsaistē Valmieras integrētās bibliotēkas profilā sociālo mediju platformā Facebook un vēlāk būs pieejams ieraksts. Savukārt pagājušajā nedēļā Bibliotēku festivālā «Darīt neticamo!» Latvijas bibliotekārā sabiedrība tiešsaistē piedalījās Latvijas bibliotekāru 21. konferencē, kurā tika uzsvērta bibliotēku loma medijpratības un demokrātijas stiprināšanā, un Bibliotēku ideju tirgū, kurā Latvijas bibliotēkas videostāsta formātā prezentēja ieviestās inovatīvās darba formas pandēmijas apstākļos.

BIBLIOTEKĀRES Anete Bērziņa (no kreisās) un Alīna Pūce filmē ekskursiju pa bibliotēku. Svetlanas Jodo foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru