Jautājumi bez atbildēm

- 28.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijas iekšpolitikas interesenti šobrīd var vērot, kā visu acu priekšā pa citām partijām izklīst tāda politiskā spēka kā KPV LV Saeimas frakcija. Parlamentārieši centīgi migrē uz tām partijām, kuras viņiem ir idejiski pieņemamākas un var nodrošināt vismaz teorētiskas iespējas turpināt politiskās karjeras.

Jau pavisam citi jautājumi ir, ka tie vēlētāji, kas savulaik atbalstīja KPV LV, pavisam noteikti negaidīja šādu iznākumu, tāpat turpinās būtībā vairs neeksistējošas partijas finansēšana no valsts budžeta jeb no mūsu visu kopējiem līdzekļiem.

Ir godprātīgi jāatzīst, ka KPV LV atklāti bēdīgais gals ir visai loģisks šīs partijas darbības iznākums. Nopietnā līmenī (bet Saeima, lai kā arī tiktu vērtēta tās darbība, tomēr ir nopietns līmenis) nevar ilgstoši pastāvēt politiskie spēki, kuru vienīgie trumpji ir lēti triki, populisms un centieni akumulēt visus vienalga ar ko neapmierinātos vēlētājus. Vairāk par vienu reizi šāda taktika nostrādā ārkārtīgi reti, jo publika visai drīz nonāk pie secinājuma, ka pārliecinošs vairākums no solītā netiek pildīts (un parasti arī nav izpildāms), tamdēļ uzmanība pievēršas jau citiem taisnības cīnītājiem.

Protams, ne mazāk nozīmīgs ir arī fakts, ka šāda veida partijas būtībā pat nav uzskatāmas par partijām, bet tikai par interešu klubiem, kur pirms kārtējām vēlēšanām kopā sanākuši dažādu motīvu vadīti ļaudis, kas vēlas panākt, lai viņu vārdi tiktu ierakstīti Saeimas deputātu sarakstā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru