Kā izvēlēties lampas, lai tās padarītu mājokļa atmosfēru īpaši patīkamu?

5.Septembris, 2019
Dzīvesstils
Portālā

Lai arī reizēm liekas, ka lampa ir tikai praktiska mājokļa interjera sastāvdaļa, kas izgaismo telpas, patiesībā lampas kalpo arī kā izcili dizaina elementi, ar kuru palīdzību var piešķirt telpām dažādas noskaņas. Tomēr nepārzinot interjera dizaina likumus var ne tikai viegli apjukt plašajā gaismekļu veidu, stilu un dizainu piedāvājumā, bet arī izvēlēties mājokļa interjeram absolūti nepiemērotus gaismas elementus, kas iecerētās gaumīgās un mājīgās atmosfēras vietā radīs lētu un haotisku efektu. Lai izvairītos no šāda rezultāta, iepazīsties ar turpinājumā īsi aprakstītajiem dizaina likumiem!

Saproti, kādu efektu vēlies panākt

Tici vai ne, bet vienā un tajā pašā telpā, neizmainot tās iekārtojumu, krāsas un dizainu, bet ienesot atšķirīgas lampas, var radīt ļoti dažādas, tostarp arī diametrāli pretējas atmosfēras. Tā kā noskaņa telpā atstāj iespaidu uz cilvēku pašsajūtu un noskaņojumu, vispirms Tev ir jāsaprot, kādu efektu Tu gribi panākt. Vai Tu gribi mieru un nosvērtības sajūtu? Vai vēlies radīt dzīvīgumu un enerģiskumu? Gribi telpai piešķirt greznības un karaliskuma atmosfēru? Vari tomēr labāk lakonisku un vienkāršu noskaņu, kur neviens interjera priekšmets nezog uzmanību?

Novērtē pašreizējā telpas dizaina situāciju

Visbiežāk sienas, galda, grīdas vai griestu lampas ir viens no pēdējiem, ja ne pats pēdējais elements, kas tiek ieviests telpas dizainā. Tātad, pirms tā ir grīdas un sienu krāsa, mēbeles, gleznas, aizkari un šo visu elementu krāsas un izkārtojums telpā. Atceries, ka vienlaikus istabā esošas vairākas “kliedzošas” lietas izskatīsies ļoti haotiski un bezgaumīgi. Gaismekļi ir jāpieskaņo jau esošajam dizainam, un, ja telpā jau ir izteiksmīga glezna pie sienas, izvēlies lampu, kas palīdzēs izcelt šo mākslas darbu nevis liks dalīt uzmanību.

Kāda lampa vislabāk iederēsies Tavā mājoklī?

Griestu augstums

Pirmais, kam pievērs uzmanību, ir griestu augstums. Ierīkojot istabā ar 3 – 4 metrus augstiem griestiem masās griestu lampiņas, Tu iegūsi ne tikai nekvalitatīvu apgaismojumu, bet arī piešķirsi telpai vizuālo efektu, ka griesti atrodas vēl pāris metrus augstāk. Šajā gadījumā telpā labāk iederēsies viena vai vairākas nokarenās griestu lampas, kas padarīs telpu mājīgāku, it kā radot mazliet zemāku griestu efektu. Attiecīgi istabā ar zemiem griestiem nokarena vai gara griestu lampa ne tikai vēl vairāk vizuāli samazinās telpu, bet arī nebūs drošs risinājums, jo pret to būs viegli atsist galvu.

Dzīvokļa sērija

Vērā jāņem arī kopējais mājas stils un dzīvokļa sērija, kā arī atrašanās vieta. Piemēram, pirmskara mūra ēkā Rīgas klusajā centrā teicams risinājums būs izteiksmīga lustra vai grezna, nokarena griestu lampa, jo tās piešķirs telpai karalisku noskaņu, kas lieliski piestāv jūgendstila ēkām, taču neizskatītos pārāk labi hruščovkas dzīvoklī Ķengaragā. Turpretī šajā pašā 316. vai 318. sērijas dzīvoklī gaumīgu atmosfēru radīs griestos iebūvējamās lampiņas, turklāt tās nesamazinās telpu.

Lampu novietojums telpā

Tā kā katrai telpas zonai nepieciešama cita apgaismojuma intensitāte, izvēlies katrai zonai savu lampu, taču ieturi vienojošo elementu – krāsas toni, stilu vai lampas dizainu. Turklāt atceries, ka vienmēr labāk izskatīsies vienkārša lampa ar parastu, gludu stikla vai metāla abažūru, toties tīra, nekā cakainas un kruzuļainas griestu lampas, no kurām nav iespējams noslaucīt putekļus to sarežģītības un materiāla trausluma dēļ.

Foto: Shutterstock.com

Gaumīgs apgaismojums jebkuram interjeram

Iegādāties gaismas ķermeni, atrodoties tieši tajā telpā, kurai tas ir paredzēts, ir vislabākais iepirkšanās variants, jo šādi Tu uzreiz redzi, vai izvēlētais gaismeklis iederēsies esošajā interjerā. Iepērcies interneta veikalā 1a.lv! Šeit ir pieejamas visdažādāko veidu un dizainu lampas, starp kurām Tu noteikti atradīsi arī sava mājokļa telpām piemērotāko variantu, kā arī vairāku veidu spuldzītes, slēdži un dažādas citas mājsaimniecības preces, lai Tavs mājoklis vienmēr būtu gaišs, tīrs un kārtīgs. Ienāc 1a.lv un iepērcies izdevīgi!

Apmaksāta publikācija
Komentāri
Pievienot komentāru