Kā klājas Valmieras muzejam?

- 10.Februāris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ārkārtējās situācijas dēļ muzeja telpas apmeklētājiem ir slēgtas, bet muzejā tāpat notiek rosība. Liesma devās ciemos, lai aprunātos ar muzeja direktori IVETU BLŪMU. 

«Aizvadītais gads visiem, arī muzejam bijis citāds. Bet ne mazāk rosīgs! Vienīgi akcenti un prioritātes pārnestas uz tādām darba sfērām kā krājuma komplektēšana, uzturēšana, saglabāšana un digitalizācija un pētnieciskie pasākumi. 

Viena no komplektēšanas interesēm bija pagājušā gadsimta pēckara lietiskie un ikonogrāfiskie materiāli. 50. – 90. gadi, tas, ko dēvējam par padomju periodu. 50 gadu garš laika posms, ar sarežģītu vēsturi, tikai šim laikam raksturīgiem vēstījumiem mākslā, dizainā, amatniecībā un cilvēku sadzīvē. Laiks īpašs arī ar to, ka vēl daudzi esam tā aculiecinieki un iespējams fiksēt ne tikai notikumus un faktus, bet arī emocionālos pārdzīvojumus. 2020. gadā muzeja krājumā esam ieguvuši plašu padomju perioda sadzīves priekšmetu kolekciju. Interesants jaunieguvums ir Kristīnes Dobrājas dāvinājums – leļļu istaba, datēta ar 20. gs. 60. gadiem. Kopumā muzeja krājumā 2020. gada izskaņā bija 67203 vienības, gada laikā konservēta un restaurēta 1491 vienība. Latvijas nacionālā krājuma kopkatalogā aizvadītajā gadā ievadīta informācija par 2315 vienībām, šobrīd šai datu bāzē sniedzot informāciju par 17715 krājuma vienībām. Informācija par vairāk nekā 20 tūkstošiem pieejama arī datu bāzē Meandrs.

LEĻĻU ISTABA, datēta ar 20. gs. 60. gadiem. Kristīnes Dobrājas dāvinājums Valmieras muzejam. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru