Kad Burtnieka krastā vasara spridzina!

- 14.Jūlijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Burtnieku kultūras centru Ingūna Vintēna vada – kārtējā sezona viņai šeit sākās nupat jūnijā – jau piecpadsmito gadu, tāpēc, protams, arī par notikumiem savā lauciņā Burtniekos vislabāk lietas kursā. Par šovasar jau bijušo un vēl tikai gaidāmo sirmā Burtnieka krastā un nedaudz arī ūdeņos šī saruna.

Šis gads, faktiski vasara, kultūras ziņā Burtniekos sanākusi patiešām intensīva, piesātināta. Varbūt nedaudz par jau notikušām lietām...

Pats spilgtākais pasākums mums vēl tikai būs! Protams, bija Līgo pasākumi, bet tikai šo sestdien, 16. jūlijā, būs pats galvenais – Burtnieku ezera svētki – un pēc tam jau drīz arī rokenrols un Dzirnas.

Kuru reizi jau būs Burtnieku ezera svētki? 

Ja nebūtu kovida, šie būtu piektie svētki. Divus gadus pēc 2019. gada izlaidām, tagad būs trešā reize. Vēl iepriekšējā – Burtnieku – novada laikā ik pa brīdim esam bijuši meklējumos, kāda svētku forma būtu vislabākā. Savulaik bija novada svētki Burtnieku parkā ar visu sešu pagastu iesaistīšanos. Tie nebija slikti! Tad radās doma, ka vajadzētu arī ezeru pacelt, lai Burtnieki tā kārtīgi izskanētu. Tad nu Burtnieku ezera svētki domāti tieši tādi. Neskatoties uz to, ka tīri tehniski pļavā pie Burtnieku centra kanāla visu uzrīkot nav tik vienkārši, lai visi būtu priecīgi un neaizķertos aiz ciņiem (smaida)... Manuprāt, abi pirmie mēģinājumi mums sanāca tīri veiksmīgi. Šogad mūsu galvenā mērķauditorija noteikti ir ģimene, vairākas paaudzes, taču liels akcents likts tieši uz bērniem. Jo tā ir brīva diena dabā, ezera krastā, kur būs gan iespēja braukt ar pontonlaivu Made Marija, kur bērniem tas būs par brīvu un pārējiem demokrātiskas biļešu cenas, gan piedalīties atrakcijās un arī radošās darbnīcās savas prasmes izmēģināt. Arī Novadu garša piedāvās īpašu meistarklasi – pavāru skoliņu – bērniem. Būs arī improvizēta Tarzāna taka kokos – ļoti iecienīta atrakcija tieši jaunās paaudzes vidū. Būs sestdien mums arī kāds lielisks māla meistars, kura vadībā bērni varēs gatavot un paši apgleznot svilpauniekus. Vēl ezera svētku laikā darbosies Mazā makšķernieku skola, būs instruktori, kas mācīs bērniem makšķerēt.

ATBILD PAR KULTŪRU NE TIKAI BURTNIEKOS. Ingūna Vintēna šobrīd pārrauga visos Burtnieku apvienības tautas namos, kultūras centros un namos notiekošo. G. Vīksnas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru