Kad deja ir dzīve

- 27.Aprīlis, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Valmieriete LINDA MĪĻĀ ir zināma kā horeogrāfe un kustību konsultante. Valmieras Kultūras centrā viņa vada divus deju kolektīvus – mūsdienu deju grupu «Baltā» un šova deju grupu «Aurum». Linda ir arī vadītāja Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas grupai «Flash», kā arī strādā Valmieras Viestura vidusskolā, pasniedzot skatuves kustību.

Kāds bija tavs ceļš līdz horeogrāfijai? 

Esmu sākusi dejot kopš piecu gadu vecuma. Vienu gadu biju tautas dejās un tad pārgāju uz sporta dejām, un tajās — līdz 17 gadiem. Dejojot es izaugu līdz vecumam, kad jābeidz skola, tāpēc es citu ceļu sev neredzēju. Paveicās, ka arī tajā gadā augstskolā uzņēma horeogrāfus. Tā studēju un arī absolvēju Latvijas Kultūras akadēmijas mūsdienu dejas horeogrāfijas programmu. Pabeidzu skolu un sāku strādāt, man šķiet, ka viss tā ļoti secīgi iznāca. 

Kāda ir atšķirība starp kustību konsultanti un horeogrāfi? 

Kustību konsultants palīdz veidot izrādes teātrim. Jāsaprot, ka izrādē ne visas kustības rezultējas dejā, tur ir arī svarīga žestu valoda, gaita, aktieru izvietojums uz skatuves. Ir režisori, kas to visu veido paši, citi piesaista kustību konsultantus. Horeogrāfs ir vairāk saistīts ar deju, un, ja izrādes pieteikumā mani ierakstītu kā horeogrāfi, cilvēki tur, visticamāk, sagaidītu dejas un priekšnesumus. 

LINDA MĪĻĀ. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru