Kadastrālo kaislību kabinets

- 24.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Iespējamais NĪN (nekustamā īpašuma nodokļa) pieaugums kļuvis par cēloni kārtējām nesaskaņām Ministru kabinetā – šoreiz starp JKP un premjera partiju, starp tieslietu un finanšu ministriem. It kā šī koalīcija jau tā nebūtu līdz ausīm iekrauta problēmās, ko rada algu necelšana un koronavīruss...

Šomēnes Jāņa Bordāna vadītā Tieslietu ministrija un tai padotais Valsts zemes dienests pabeidza valdības uzticēto darbu – izstrādāt jaunu zemes, ēku un mājokļu kadastrālo vērtību aprēķina sistēmu. Tā ir cieši piesaistīta nekustamo īpašumu reālajām tirgus cenām un balstās ilggadējā ar tiem veikto darījumu analīzē, no tīri fiskāla rīka kļūstot par īstu biznesa instrumentu, ko bankas vairs neignorē. Citādi tagad vecos daudzdzīvokļu namos nodoklis ir proporcionāli pat par 30-50 procentiem lielāks nekā jauniem lielveikaliem un citām komercbūvēm. 

Taču tas neizbēgami palielina gan kadastrālās vērtības*, gan no tām aprēķinātos NĪN maksājumus. Vietām, īpaši Lielrīgas reģionā, un dažos tirgus segmentos – pat vairākkārt. Sabiedrībā sākas – un, rēķinoties ar drīzajām vēlēšanām Rīgā, tiek pat apzināti uzkurināta – panika.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru