Kamēr Valmiera vēl ir lielpilsēta...

- 3.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Valdībai ir apņēmība «sildīt ekonomiku», un šim nolūkam sarūpēti miljardi. Taču kur naudu guldīs/tērēs? «Pārējai» Latvijai vajag dūšīgi cīnīties, lai zelta lietus nelīst tikai pār Rīgu un Pierīgu.

«Sildīšanas» politiskais parocīgums slēpjas apstāklī, ka no tās īsti netiek prasīta – ne uzreiz vai drīz, ne vēlāk – garantēta ieguldījumu atdeve. Rodas izdevība būvēt ne tikai vajadzīgas lietas, bet arī daždažādas «sapņu pilis». 

Valdības politiķiem patīk grandiozi projekti valsts viducī, un tajā ir dzelžaina loģika. Tie ir visiem aplūkojami un aptaustāmi. LTV Panorāma garantēti piebrauks gatavot sižetus par būvdarbiem un ēkas atklāšanu; tauta un mediji skaidri redz, kur miljoni palikuši. Arī būvfirmām tas ir parocīgi un visādi citādi tīkami... Tāpēc jaunās koncertzāles celtniecība – tautsaimniecības atdzīvināšanas un kultūras uzplaukuma vārdā! – šķiet neizbēgama. 

Provincē noteikti atradīsies krietni degošākas vajadzības. Turklāt daudzu atrisināšana tiešām dotu ātru, bet ilgu saimniecisko un sociālo efektu. Tas – līdz pēdējam centam un novadā noturētajam iedzīvotājam – ir sen domē rūpīgi izrēķināts, gadiem ilgi un veltīgi cenšoties izlūgties no Valsts kases investīcijas vai aizdevumu ieceres īstenošanai.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru