Kas aizlāpīs caurumus Valmieras novada mūros?

- 9.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Grūti atminēties, vai Valmierai un novadam kādreiz vispār bijusi tāda situācija kā šogad, kad 2024. gada budžetā ir izdilis aptuveni četrus miljonus liels caurums. Labs skroderis, kurš prot savu arodu, zina, ka ir atšķirība starp biksēs izplēstu un izdilušu caurumu.

Izplēsts – neuzmanības vai cīņas rezultātā, izdilis – ilgstošas sēdēšanas rezultātā. To pēdējo dažkārt esot daudz grūtāk aizlāpīt.

Valmieras pilsēta vēstures avotos pirmo reizi minēta 1323. gadā, kas liecina par to, ka šī varenā pilsēta Gaujas krastā jau vismaz 700 gadus ir nozīmīgs tirdzniecības krustpunkts Vidzemes kartē. Valmieras pils mūri joprojām atgādina par šeit reiz valdījušo rosību, drošību un labklājību. Šodienas darbalauks Valmieras novadā kļuvis daudz plašāks par pils pagalmu – viena valstspilsēta, četras pilsētas un 26 pagasti. Vai Jāņa Baika («Valmierai un Vidzemei») un valdošās koalīcijas roka gādā gana prasmīgi arī par ½ pavalstnieku, kuri dzīvo otrpus mūriem?


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
latvietis dziļ… - 9.Februāris, 2024 - 17:05

Ko kungs īsti grib pateikt ar tiks skaistu eseju? Varēja taču vienā teikumā: ja mēs būtu pie teikšanas, tad viss Valmieras novads līdz pat pēdīgai kūtspakaļai jau sen grimtu šokolādē!

Pievienot komentāru