Kas jauns aprites ekonomikas centrā "Daibe"?

- 6.Februāris, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Kopš šī gada 1. janvāra reģionālajam atkritumu apsaimniekošanas centram jeb poligonam Dai­be jauns nosaukums – tas kļuvis par aprites ekonomikas centru Daibe.

Kāpēc tā, to piektdien kupli apmeklētā pasākumā, kura galvenais mērķis bija informēt par kardinālām pārmaiņām bioloģisko atkritumu šķirošanas un savākšanas politikā, skaidroja SIA ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis: 

«Vēsturiski šī vieta aizsākās nu jau pirms 19 gadiem, kad šeit vēl nebija nekā. Nebija pievedceļu, te auga kaut kāds krūmājs... Šī vieta Stalbes pagastā tika izvēlēta kā viena no trijām, faktiski atkritumu poligonam šī vieta bija pati sliktākā, jo šeit nebija infrastruktūras, nebija piemērotu apstākļu, taču šī vieta bija it kā nost, ar sabiedrības protestiem tomēr šī vieta tika izveidota. Kopumā šobrīd mums Daibē ir apmēram 120 hektāri, no 1. janvāra mēs saucamies aprites ekonomikas centrs Daibe. Tāpēc, ka vēsturiski vārds poligons nozīmē tikai atkritumu noglabāšanu, bet mēs sen esam izauguši no atkritumu noglabāšanas – esam spēruši jau soļus tālāk: sagatavojam atkritumus otrreizējai pārstrādei, atkritumus arī pārstrādājam, mūsu teritorijā pagājušā gada decembrī uzbūvēta ražošanas ēka, kurā šogad ienāks jauni uzņēmumi, kuri pārstrādās atkritumus.»

PILDĀS OTRĀ ATKRITUMU KRĀTUVE. Jaudīgais traktors – blietētājs šobrīd darbojas pašā atkritumu kalna virsotnē, kas, salīdzinot ar blakus esošo rekultivēto pirmo noglabājamo atkritumu krātuvi, jau tuvojas maksimālajam – 20 metru – augstumam. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru