Kas novadā top no koka un papīra?

- 27.Jūnijs, 2023
Laikrakstā

Uz virsrakstā uzdoto jautājumu plašāku atbildi sniedz nesen publiskotais Valmieras attīstības aģentūras pētījums par koka, koksnes un papīra izstrādājumu un mēbeļu ražošanas nozari Valmieras novadā, kur šajā jomā darbojas 67 uzņēmumi.

Produkcijas klāsts ir plašs – no kokmateriāliem un papīra izstrādājumiem līdz dizaina mēbelēm un koka karkasa mājām. Liela daļa no saražotās produkcijas tiek eksportēta. Nozīmīgākās eksporta valstis: Somija, Zviedrija, Polija, Lietuva, Īrija, Japāna, Francija, Norvēģija, Igaunija un Vācija. 

Te būtiski atzīmēt, ka šajā statistikā nav pieminēti divi šīs nozares milži, kuru ražotnes gan atrodas Valmierā un Kocēnu pagastā, taču plaša profila kokapstrādes uzņēmuma SIA BYKO-LAT juridiskā adrese atrodas Rīgā, tas pats sakāms par SIA Daiļrade Koks, kuras viena no mēbeļu ražotnēm ir Valmierā. 

Tātad 67 mūsējie koka, koksnes un papīra izstrādājumu un mēbeļu ražošanas nozares uzņēmumi 2021. gadā nodrošināja ar darba vietām 721 Valmieras novada un Vidzemes iedzīvotāju. Aizpērn šo uzņēmumu kopējais apgrozījums ir sasniedzis 42243222 eiro, kas valsts budžetā ienesis nodokļus 2173410 eiro apmērā.

Salīdzinot šīs nozares attīstības dinamiku laikā no 2019. līdz 2021. gadam, jāatzīmē, ka abos pirmajos gados apgrozījums bijis gandrīz vienāds – attiecīgi 33,37 un 33,61 miljons eiro, taču ievērojams apgrozījuma lēciens – par nepilniem 9 miljoniem eiro – vērojams 2021. gadā, kad nozares summārais apgrozījums novadā sasniedzis 42,24 miljonus eiro, pie tam tas paveikts faktiski ar nemainīgu darbinieku skaitu (720 un 721).

STRĀDĀ AR APSES BAĻĶIEM. SIA 4PLUS koklaukums Valmieras industriālajā rajonā Abula ielā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru