Katra ar savu pievienoto vērtību

- 14.Decembris, 2018
Dzīvesstils
Laikrakstā

Kad, sākoties ziemai, rodas vēlme pēc kaut kā silta un izskatīga, ne viens vien ver durvis darbnīcai - adītavai, kas nu jau vairāk nekā gadu atrodas Rūjienā, Raiņa ielas 5. nama otrajā stāvā. Sapņi piepildās – tā par savu mazo uzņēmumu saka tā veidotājas: adītāja VITA SVĪĶE un SANDRA KRASTIŅA. Adītavā katra no viņām ir ielikusi visu līdzšinējo pieredzi un prasmes.

Atnāk pēc cepures, bet pasūta arī kleitu

Vita Svīķe par gada laikā gūtajām atziņām saka:

«Ar adīšanu uz tu esmu jau vairāk nekā 30 gadus, jo sākotnēji strādāju toreizējā Sadzīves pakalpojumu kombinātā. Pēc tā likvidācijas mēs, vairākas adītājas, apvienojāmies un izveidojām privāto uzņēmumu, tad sekoja darbs mājās, pieņemot adījumu pasūtījumus individuāli. Bija arī laiks, kad adīšanā, redzot, kas notiek valsts ekonomikā un pircēju pirktspējā, iestājās pārtraukums.

Nu jau vairāk nekā gadu atkal esmu apritē savā arodā. Kopā ar Sandru ir izdevies īstenot sapni par savu darbnīcu - adītavu Rūjienā. Piepildījusies ir vēl viena mana vēlme – strādāt salonā. Paralēli darbam Rūjienā braukāju uz darbu Valmierā, jo strādāju salonā «Zaiga». Ikdiena starp tik daudzām skaistām, gaumīgām, prasmīgu amatnieku un rokdarbnieku darinātām lietām ir tieši tas, ko gadiem ilgi esmu meklējusi. Uzskatu, ka darbs salonā Valmierā man ir ļoti vērtīga pieredze. Tur redzu augstas klases rokdarbnieku jaunradi un uzklausu arī pircēju vēlmes, ieteikumus. Tas lieti noder, veidojot arī mūsu adītavas piedāvājumu Rūjienā.

Pēc kopā ar Sandru izveidotajā adītavā nostrādātā vairāk nekā gada, manuprāt, galvenā mācība ir tā, ka viss panākams ar profesionalitāti un pacietību. Ir skaidrs, ka nevajag lieki satraukties un nervozēt par to, ko diemžēl mēs nevaram ietekmēt, lai kā to gribētu, lai kā censtos. Viss atnāk ar laiku! Risks bija un būs vienmēr, jo, atverot savu adītavu, jārēķinās, ka tas tomēr ir sezonas darbs. Tik karstā, pat tropiskā vasarā, kādu šogad piedzīvojām Latvijā, nevienam adījumi i prātā nenāca. Tagad, kad pie durvīm pieklauvē sals, ir cita lieta. Ziema atnākusi, un ne viens vien ir pēkšņi attapies, ka nepieciešama jauna, silta un mūsdienīga cepure, šalle, cimdi, ka gribas uzvilkt siltu džemperi, kleitu vai vesti.

VITA. Demonstrējot pašas adītu kleitu un apmetni ar kapuci. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru