Katra balss būs svarīga

- 9.Februāris, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirmdienas pēcpusdienā Valmieras integrētajā bibliotēkā uz tikšanos ar Eiropas parlamenta deputātu kandidātiem Aliju Turlaju (Progresīvie), Tāli Linkaitu (Jaunā konservatīvā partija), Hariju Rokpelni (Zaļo un Zemnieku savienība), Jāni Grasbergu (Nacionālā apvienība), Inesi Voiku (Kustība PAR) un Arti Pabriku (Latvijas attīstībai) aicināja Latvijas Pilsoniskā alianse.

Vispirms klātesošie noklausījās pasākuma moderatores, sabiedriskās politikas centra Providus direktores un pētnieces Ivetas Kažokas 15 minūšu lekciju par Eiropas Savienības institūciju pamatiem un to funkcijām.

Pēc šīs lekcijas kandidāti tika aicināti izteikt savas prognozes par iedzīvotāju aktivitāti 8. jūnijā paredzētajās Eiroparlamenta vēlēšanās. Visi diezgan vienprātīgi izteicās, ka diez vai tā ievērojami pārsniegs iepriekšējās EP vēlēšanās reģistrētos 34% balss­tiesīgo (vidēji Eiropā – ap 50%), jo, pēc Arta Pabrika teiktā, dzīvojam sašķeltā sabiedrībā, EP ir ierobežotas ietekmes iespējas, tas ir tālu, tāpēc jebkurā valstī balsotāju aktivitāte būs zemāka nekā nacionālajās vēlēšanās.

No kreisās: Artis Pabriks, Inese Voika, Jānis Grasbergs, Harijs Rokpelnis, Tālis Linkaits, Alija Turlaja un sarunas moderatore Iveta Kažoka. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru