Katra diena kā piedzīvojums

- 19.Augusts, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā jau otro gadu Vaidavā notika dienas nometne, kurā satikās skolotāji un vecāki, lai runātu, diskutētu, gūtu pieredzi un atbalstu darbam ar bērniem un jauniešiem ar dažāda veida funkcionāliem traucējumiem, kā arī dalībnieki meklēja atbildes uz jautājumiem: kā neizdegt un kur gūt laimi un gandarījumu pašam.

Valmieras Gaujas krasta vidusskolas direktores vietniece, attīstības centra vadītāja Daiga Ramata skaidro, ka atsaucība pēc iepriekšējā gada ir bijusi ļoti liela, tomēr vietu skaits nometnē ir ierobežots. Lai veicinātu sadarbību starp skolām un veidotos jauni kontakti, kā arī veicinātu jaunu domu apmaiņu, nometnē bija aicināti piedalīties gan pedagogi no citām Valmieras skolām, gan vecāki, kuru ģimenēs aug bērni ar īpašām vajadzībām.

Nedēļas garumā bija jāveic dažādi uzdevumi, kā arī bija pieaicināti zinoši lektori. Daiga Ramata stāsta, ka vide apzināti izvēlēta ārpus skolotāju ierastās ikdienas – skolas telpām, lai pedagogi varētu pilnvērtīgi nodoties procesam un atslābināties, nevis domāt par nepadarītajiem darbiem mājās vai skolā. Nodarbības notika Vaidavas pusē, viesu mājā «Denderi», kur nometnes dalībnieces varēja arī izjust dabas klātesamību. Vide bija veidola, lai veidotos nepiespiesta atmosfēra gan starp skolotājiem, gan vecāku pārstāvjiem, lai cilvēki labprāt sadarbotos un attīstītu jaunas idejas un prasmes, lai pilnvērtīgi varētu sniegt atbalstu bērniem.

Dienas nometnē viesojās personīgās izaugsmes treneris Aleksis Daume un Andžejs Reiters, sertificēts psihoterapeits Ansis Jurģis Stabingis, kas stāstīja par laimi, seksologs Artūrs Šulcs runāja par seksualitāti, kas ir īpaši sensitīva tēma jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Jeremijs Reinis Druvietis gan stāstīja, gan aicināja nometnes dalībnieces pildīt uzdevumus, kas saistīti ar emocionālo inteliģenci, grupas dinamiku un cilvēku tipiem, kas parādās, strādājot grupā.

NOVĒLĒJUMU LIDMAŠĪNAS. Beidzoties nometnei, katra dalībniece uz lapas uzrakstīja novēlējumu, salocīja lapu lidmašīnas formā un kopīgi meta, kam sekoja «loterija» un katra no zemes sev paņēma vienu no tām. Elīnas Kristiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru